Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

SILVER TRADE s.r.o.

aktívna
L. Kossutha 1270/101, 07701, Kráľovský Chlmec
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2016)13 tis. €
65,2 %vs 2015
Zisk (2016)-77 tis. €
14,2 %vs 2015
Vlastné imanie (2016)562 tis. €
12,0 %vs 2015
Zadlženosť (2016)21 %
19,1 %Nízkavs 2015
ROE (2016)-13.6 %
2,5 %Stratavs 2015

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 65 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 47/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (13 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -65 % medziročne
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 79 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 4. 2008
Sídlo
L. Kossutha 1270/101, 07701, Kráľovský Chlmec
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2016)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-601,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-10,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-13,6 %
  • Zadlženosť21 %
  • Kapitálová primeranosť79,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (13 tis. €), je dlhodobo stratová.
47/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -611.40
  • netIncome: -76 639
  • revenue: 12 535
  • prevNetIncome: -89 327
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 79.35
  • equity: 562 186
  • assets: 708 466
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 20.65
  • equity: 562 186
  • assets: 708 466
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -49.97
  • revenueYoY: -65.18
  • validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -601.39
  • netMargin: -611.40
  • ebitda: -75 384
  • revenue: 12 535
Altman Z''-Score3.91Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.56aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-1.07aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.61aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.054.04presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -10.82 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -10.82 % vs. predchádzajúce -11.56 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 20.65 % vs. predchádzajúce 17.33 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.05×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -611.40 % vs. predchádzajúca -248.13 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 79.35 % vs. predchádzajúca 82.67 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 12535 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 65 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -611.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 79 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2016)
Položka20162015Zmena
Tržby13 tis. €36 tis. €−65,2 %
EBITDA-75 tis. €-59 tis. €−28,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-68 tis. €-53 tis. €−28,5 %
Čistý zisk-77 tis. €-89 tis. €+14,2 %
Aktíva708 tis. €773 tis. €−8,3 %
Vlastné imanie562 tis. €639 tis. €−12,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 4. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby