STAVE-EM, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 136 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 22/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (224 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 5. 2008
- Sídlo
- Krásno nad Kysucou 242/242, 02302, Krásno nad Kysucou
- EBITDA marža-6,0 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-17,3 %
- Zadlženosť73 %
- Kapitálová primeranosť26,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -10.23netIncome: -22 877revenue: 223 575prevNetIncome: 8 060
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.57equity: 132 468assets: 498 518
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.43equity: 132 468assets: 498 518
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -17.62revenueYoY: 135.50validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -6.05netMargin: -10.23ebitda: -13 522revenue: 223 575
Altman Z''-Score1.14Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.59 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.59 % vs. predchádzajúce 1.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.43 % vs. predchádzajúce 73.56 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -10.23 % vs. predchádzajúca 8.49 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.57 % vs. predchádzajúca 26.44 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 136 % na 224 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -10.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 27 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+136 %), ale aktíva klesajú (-13 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 224 tis. € | 95 tis. € | +135,5 % |
| EBITDA | -14 tis. € | 17 tis. € | −178,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -12 tis. € | 16 tis. € | −178,0 % |
| Čistý zisk | -23 tis. € | 8 tis. € | −383,8 % |
| Aktíva | 499 tis. € | 575 tis. € | −13,2 % |
| Vlastné imanie | 132 tis. € | 152 tis. € | −12,8 % |
- 7. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.6%
- Cudzie zdroje73.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 224 tis. € | 499 tis. € | 132 tis. € | -14 tis. € | -23 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 95 tis. € | 575 tis. € | 152 tis. € | 17 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 520 tis. € | 478 tis. € | 254 tis. € | 8 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Mimoriadna | 520 tis. € | 672 tis. € | 249 tis. € | 3 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 536 tis. € | 682 tis. € | 283 tis. € | 6 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 235 tis. € | 741 tis. € | 365 tis. € | 17 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 317 tis. € | 764 tis. € | 362 tis. € | 27 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 358 tis. € | 829 tis. € | 354 tis. € | 53 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 855 tis. € | 826 tis. € | 333 tis. € | 62 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,3 mil. € | 740 tis. € | 305 tis. € | 50 tis. € | 27 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44154895
- RÚZ ID
- 702493
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Mimoriadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat1 279 691 EUR · rok 2017
- 15. 5. 2008Registrácia platcu DPHSK2022602021