LAKIOO s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 22/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (267 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 5. 2008
- Sídlo
- Račianska 66, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža1,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)31,8 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.365netIncome: 976.00revenue: 267 263prevNetIncome: -1 086
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.46equity: 3 072assets: 209 841
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.54equity: 3 072assets: 209 841
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.69revenueYoY: 13.76validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.80netMargin: 0.365ebitda: 4 821revenue: 267 263
Altman Z''-Score-0.54Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.47 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.47 % vs. predchádzajúce -0.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.54 % vs. predchádzajúce 98.76 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.27× vs. predchádzajúce 1.39×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.37 % vs. predchádzajúca -0.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.46 % vs. predchádzajúca 1.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 267 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 267 tis. € | 235 tis. € | +13,8 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 3 tis. € | +65,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 3 tis. € | +65,9 % |
| Čistý zisk | 976 € | -1 tis. € | +189,9 % |
| Aktíva | 210 tis. € | 169 tis. € | +23,8 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 2 tis. € | +46,6 % |
- 14. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.5%
- Cudzie zdroje98.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 267 tis. € | 210 tis. € | 3 tis. € | 5 tis. € | 976 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 235 tis. € | 169 tis. € | 2 tis. € | 3 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 214 tis. € | 129 tis. € | 4 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 178 tis. € | 112 tis. € | 2 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 173 tis. € | 125 tis. € | -4 tis. € | -22 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 346 tis. € | 252 tis. € | 38 tis. € | 24 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 207 tis. € | 109 tis. € | 33 tis. € | 14 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 229 tis. € | 84 tis. € | 29 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 66 tis. € | 94 tis. € | 24 tis. € | -22 tis. € | -25 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 230 tis. € | 110 tis. € | 49 tis. € | 7 tis. € | 767 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena14. 5. 2008 → 15. 2. 2024
AVsystems, s.r.o.
- Zmena sídla14. 5. 2008 → 7. 1. 2019
Hraničná 18, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 8. 1. 2019
- 2Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 8. 1. 2019
- 3Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 8. 1. 2019
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 8. 1. 2019
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 8. 1. 2019
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 8. 1. 2019
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 1. 2019
- 8Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 8. 1. 2019
- 9Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 8. 1. 2019
- 10reklamné a marketingové službyod 14. 5. 2008
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu reklamyod 14. 5. 2008
- 12organizovanie kurzov, školení a seminárovod 14. 5. 2008
- 13uskutočňovanie školiacich aktivít v oblasti podpory predaja výroby a obchoduod 14. 5. 2008
- 14organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 14. 5. 2008
- 15ozvučovanie kultúrnych a spoločenských podujatíod 14. 5. 2008
- 16činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 5. 2008
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu automatizovaného spracovania dátod 14. 5. 2008
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 5. 2008
- 19vydavateľská činnosťod 14. 5. 2008
- 20prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 5. 2008
- 21prenájom hnuteľných vecíod 14. 5. 2008
- 22administratívne službyod 14. 5. 2008
- 23polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 14. 5. 2008
- 24výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 5. 2008
- 25výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 14. 5. 2008
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 5. 2008
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 5. 2008
- 28montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených elektrických technických zariadeníod 14. 5. 2008
- 29počítačové službyod 14. 5. 2008
- 30služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 5. 2008
- 31technické služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov (zvuk, strih, dabing, titulkovanie, špeciálne efekty, kolorovanie)od 14. 5. 2008
- 32poskytovanie software - predaj hotových programov na základe dohody s autoromod 14. 5. 2008
- 33informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 14. 5. 2008
- 34fotografické službyod 14. 5. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44155778
- RÚZ ID
- 690799
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat345 700 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 21. 5. 2008Registrácia platcu DPHSK2022602395
- 14. 5. 2008Zmena obchodného mena→ AVsystems, s.r.o.
- 14. 5. 2008Zmena sídlaHraničná 18, Bratislava