Michal Tabaka, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (100 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 6. 2008
- Sídlo
- Nerudova 1754/12, 09302, Vranov nad Topľou
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,3 %
- Zadlženosť61 %
- Kapitálová primeranosť39,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.134netIncome: 134.00revenue: 100 107prevNetIncome: 10 072
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 39.14equity: 51 336assets: 131 159
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 60.86equity: 51 336assets: 131 159
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 127.97revenueYoY: 30.94validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.62netMargin: 0.134ebitda: 5 627revenue: 100 107
Altman Z''-Score2.39Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.77 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.70 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.68 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.10 % vs. predchádzajúce 5.35 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 60.86 % vs. predchádzajúce 69.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.41×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.13 % vs. predchádzajúca 13.17 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 39.14 % vs. predchádzajúca 30.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 31 % na 100 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 39 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+31 %), ale aktíva klesajú (-30 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 100 tis. € | 76 tis. € | +30,9 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 17 tis. € | −66,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 15 tis. € | −66,4 % |
| Čistý zisk | 134 € | 10 tis. € | −98,7 % |
| Aktíva | 131 tis. € | 188 tis. € | −30,3 % |
| Vlastné imanie | 51 tis. € | 57 tis. € | −10,3 % |
- 19. 6. 2008Založenie spoločnosti
- 27. 7. 2025Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie39.1%
- Cudzie zdroje60.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 100 tis. € | 131 tis. € | 51 tis. € | 6 tis. € | 134 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 76 tis. € | 188 tis. € | 57 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 146 tis. € | 56 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 138 tis. € | 48 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 112 tis. € | 47 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 100 tis. € | 42 tis. € | 504 € | 124 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 94 tis. € | 42 tis. € | 818 € | 118 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 96 tis. € | 42 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 15 tis. € | 67 tis. € | 41 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8 tis. € | 61 tis. € | 39 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla27. 1. 2016 → 5. 4. 2016
Hronského 2712/1D, Vranov nad Topľou
- Zmena sídla18. 1. 2012 → 26. 1. 2016
Moyzesova 38, Košice
- Zmena sídla14. 5. 2010 → 17. 1. 2012
Miletičova 1, Bratislava
- Zmena obchodného mena19. 9. 2009 → 26. 1. 2016
WinFin Partner, s. r. o.
- Zmena sídla20. 6. 2009 → 13. 5. 2010
Mierové námestie 11/C, Senec
- Založenie spoločnosti19. 6. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 6. 2008 → 18. 9. 2009
WinFin, s. r. o.
- Zmena sídla19. 6. 2008 → 19. 6. 2009
Zemplínska 11, Senec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44172338
- RÚZ ID
- 692172
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 6. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 27. 7. 2025Registrácia platcu DPHSK2022641566
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat100 107 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 27. 1. 2016Zmena sídlaHronského 2712/1D, Vranov nad Topľou
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 18. 1. 2012Zmena sídlaMoyzesova 38, Košice
- 14. 5. 2010Zmena sídlaMiletičova 1, Bratislava
- 19. 9. 2009Zmena obchodného mena→ WinFin Partner, s. r. o.
- 20. 6. 2009Zmena sídlaMierové námestie 11/C, Senec
- 19. 6. 2008Zmena obchodného mena→ WinFin, s. r. o.
- 19. 6. 2008Zmena sídlaZemplínska 11, Senec