DEVELOP GROUP a. s.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 87 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (161 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- akciová spoločnosť
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2008
- Sídlo
- Nobelova 34, 83102, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža60,7 %
- ROA (návratnosť aktív)6,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,1 %
- Zadlženosť77 %
- Kapitálová primeranosť23,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 47.91netIncome: 77 134revenue: 161 000prevNetIncome: -50 926
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 23.43equity: 265 179assets: 1 131 806
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 76.57equity: 265 179assets: 1 131 806
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.91revenueYoY: 87.30validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 60.72netMargin: 47.91ebitda: 97 766revenue: 161 000
Altman Z''-Score-2.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -4.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.32 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.82 % vs. predchádzajúce -4.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 76.57 % vs. predchádzajúce 198.17 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.14× vs. predchádzajúce 0.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 47.91 % vs. predchádzajúca -59.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.43 % vs. predchádzajúca -98.17 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 87 % na 161 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 47.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.48 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 60.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 161 tis. € | 86 tis. € | +87,3 % |
| EBITDA | 98 tis. € | -27 tis. € | +463,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 88 tis. € | -24 tis. € | +463,5 % |
| Čistý zisk | 77 tis. € | -51 tis. € | +251,5 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +9,1 % |
| Vlastné imanie | 265 tis. € | -1,0 mil. € | +126,0 % |
- 27. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie23.4%
- Cudzie zdroje76.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 161 tis. € | 1,1 mil. € | 265 tis. € | 98 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 86 tis. € | 1,0 mil. € | -1,0 mil. € | -27 tis. € | -51 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 61 tis. € | 1,0 mil. € | -967 tis. € | -1,8 mil. € | -1,8 mil. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 344 tis. € | 3,0 mil. € | 848 tis. € | -225 tis. € | -266 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 4,1 mil. € | 3,1 mil. € | 1,1 mil. € | 114 tis. € | 113 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 33 tis. € | 3,3 mil. € | 1,0 mil. € | — | 467 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 5. 2008
akciová spoločnosť
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44174764
- RÚZ ID
- 715647
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2008Založenie spoločnostiakciová spoločnosť
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat4 109 136 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna