Air Final s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (5 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2008
- Sídlo
- Školská 262/39, 01864, Košeca
- EBITDA marža9,3 %
- ROA (návratnosť aktív)49,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)63,1 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 9.31netIncome: 442.00revenue: 4 748prevNetIncome: -5 460
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 77.95equity: 700.00assets: 898.00
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 22.05equity: 700.00assets: 898.00
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.33revenueYoY: —validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.31netMargin: 9.31ebitda: 442.00revenue: 4 748
Altman Z''-Score-370.98Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.53 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -379.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 49.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 49.22 % vs. predchádzajúce -2.67 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 22.05 % vs. predchádzajúce 13.51 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 77.95 % vs. predchádzajúca 86.49 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 100 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 4748 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2020: 4748 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 9.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 49.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 5 tis. € | — | — |
| EBITDA | 442 € | -5 tis. € | +108,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 398 € | -5 tis. € | +108,3 % |
| Čistý zisk | 442 € | -5 tis. € | +108,1 % |
| Aktíva | 898 € | 205 tis. € | −99,6 % |
| Vlastné imanie | 700 € | 177 tis. € | −99,6 % |
- 27. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.0%
- Cudzie zdroje22.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 5 tis. € | 898 € | 700 € | 442 € | 442 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 205 tis. € | 177 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 206 tis. € | 182 tis. € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 62 tis. € | 214 tis. € | 194 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 5 € | 220 tis. € | 202 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 226 tis. € | 209 tis. € | -6 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 5 tis. € | 226 tis. € | 218 tis. € | -8 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 240 tis. € | 230 tis. € | — | -52 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 5. 2008 → 29. 1. 2010
262, Košeca
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 30. 1. 2010
- 2montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynovýchod 30. 1. 2010
- 3montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení tlakovýchod 30. 1. 2010
- 4pieskovanie kovovod 27. 5. 2008
- 5zváračské práceod 27. 5. 2008
- 6sprostredkovanie obchoduod 27. 5. 2008
- 7reklamná, propagačná a inzertná činnosťod 27. 5. 2008
- 8výroba elektrických strojov a prístrojovod 27. 5. 2008
- 9prenájom strojov, prístrojov a zariadeníod 27. 5. 2008
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 5. 2008
- 11neverejná osobná cestná motorová doprava vykonávaná vozidlami do 9 miest vrátane vodičaod 27. 5. 2008
- 12uskutočňoavnie stavieb a ich zmienod 27. 5. 2008
- 13predaj nápojov na priamu konzumáciuod 27. 5. 2008
- 14predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a príloh ako aj bezmäsitých jedálod 27. 5. 2008
- 15prenájom automobilovod 27. 5. 2008
- 16kancelárske a sekretárske služby vrátane kopírovacích služiebod 27. 5. 2008
- 17prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 5. 2008
- 18montáž, skúšky a opravy mechanických častí klimatizačných, odsávacích a vetracích zariadení, rozvodov tepla a chladu na klimatizačných zariadeniach, mechanických častí odprašovacích zariadení s mechanickými filtrami a elektroodlučovačmiod 27. 5. 2008
- 19montáž, rekonštrukcie a údržba vyhradených technických zariadení elektrickýchod 27. 5. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44177925
- RÚZ ID
- 714227
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat61 771 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 27. 5. 2008Zmena sídla262, Košeca