PCG Servis, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (561 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 5. 2008
- Sídlo
- Kollárova 270/55, 90848, Kopčany
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,6 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť28,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.27netIncome: 12 737revenue: 561 227prevNetIncome: 13 448
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.72equity: 76 610assets: 266 768
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.28equity: 76 610assets: 266 768
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.29revenueYoY: -16.90validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.03netMargin: 2.27ebitda: 16 991revenue: 561 227
Altman Z''-Score1.54Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.77 % vs. predchádzajúce 5.26 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.28 % vs. predchádzajúce 75.02 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.10× vs. predchádzajúce 2.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.27 % vs. predchádzajúca 1.99 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.72 % vs. predchádzajúca 24.98 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 17 % na 561 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 561 tis. € | 675 tis. € | −16,9 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 18 tis. € | −3,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 16 tis. € | −3,9 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 13 tis. € | −5,3 % |
| Aktíva | 267 tis. € | 256 tis. € | +4,3 % |
| Vlastné imanie | 77 tis. € | 64 tis. € | +19,9 % |
- 27. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.7%
- Cudzie zdroje71.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 561 tis. € | 267 tis. € | 77 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 675 tis. € | 256 tis. € | 64 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 761 tis. € | 150 tis. € | 50 tis. € | 21 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 423 tis. € | 181 tis. € | 24 tis. € | 2 tis. € | 946 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 372 tis. € | 187 tis. € | 23 tis. € | -8 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 246 tis. € | 190 tis. € | 25 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 161 tis. € | 151 tis. € | 32 tis. € | -13 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 133 tis. € | 169 tis. € | 46 tis. € | -100 € | -662 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 135 tis. € | 188 tis. € | 46 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 144 tis. € | 158 tis. € | 18 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 1. 2010 → 22. 1. 2020
Damborského 12/854, Kopčany
- Založenie spoločnosti27. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena27. 5. 2008 → 26. 8. 2021
AZ kanalizácie, s. r. o.
- Zmena sídla27. 5. 2008 → 31. 12. 2009
Vysoká 1612/3, Holíč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštalácia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynovod 30. 1. 2025
- 2Zhodnotenie fluórovaných skleníkových plynovod 30. 1. 2025
- 3Kontrola úniku fluórovaných skleníkových plynov zo zariadeníod 30. 1. 2025
- 4Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 30. 1. 2025
- 5Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 30. 1. 2025
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 1. 2025
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 14. 9. 2022
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 5. 2020
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 5. 2020
- 10Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 7. 5. 2020
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 7. 5. 2020
- 12Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 7. 5. 2020
- 13Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 7. 5. 2020
- 14Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 7. 5. 2020
- 15Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 7. 5. 2020
- 16Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 7. 5. 2020
- 17Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 7. 5. 2020
- 18Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 23. 1. 2020
- 19čistiace a upratovacie službyod 27. 5. 2008
- 20podnikanie v oblasti nakladania s iným než nebezpečným odpadomod 27. 5. 2008
- 21diagnostika kanalizačných potrubíod 27. 5. 2008
- 22čistenie kanalizačných systémovod 27. 5. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44188013
- RÚZ ID
- 572981
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat760 821 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 1. 2010Zmena sídlaDamborského 12/854, Kopčany
- 6. 6. 2008Registrácia platcu DPHSK2022613461
- 27. 5. 2008Zmena obchodného mena→ AZ kanalizácie, s. r. o.
- 27. 5. 2008Zmena sídlaVysoká 1612/3, Holíč