IVIDAN s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 52/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (33 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 5. 2008
- Sídlo
- Švábovce 11/11, 05912, Švábovce
- EBITDA marža7,4 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,3 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť17,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.11netIncome: 1 995revenue: 32 676prevNetIncome: 508.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.70equity: 16 251assets: 91 831
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.30equity: 16 251assets: 91 831
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.82revenueYoY: -19.16validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.45netMargin: 6.11ebitda: 2 434revenue: 32 676
Altman Z''-Score0.66Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.17 % vs. predchádzajúce 6.10 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.30 % vs. predchádzajúce 138.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.36× vs. predchádzajúce 4.85×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.11 % vs. predchádzajúca 1.26 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.70 % vs. predchádzajúca -38.67 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 32676 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 19 % na 33 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1002 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 33 tis. € | 40 tis. € | −19,2 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 628 € | +287,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 565 € | +287,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 508 € | +292,7 % |
| Aktíva | 92 tis. € | 8 tis. € | +10× |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | -3 tis. € | +604,5 % |
- 29. 5. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.7%
- Cudzie zdroje82.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 33 tis. € | 92 tis. € | 16 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 40 tis. € | 8 tis. € | -3 tis. € | 628 € | 508 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 35 tis. € | 52 tis. € | 9 tis. € | 422 € | 274 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 39 tis. € | 52 tis. € | 9 tis. € | 567 € | 281 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 51 tis. € | 9 tis. € | 161 € | -96 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 10 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 40 tis. € | 23 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 64 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 245 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 23 tis. € | 20 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 15 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 4. 2021 → 9. 9. 2022
11, Švábovce
- Zmena sídla24. 9. 2014 → 14. 4. 2021
Primovce 651, Hôrka
- Založenie spoločnosti29. 5. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla29. 5. 2008 → 23. 9. 2014
Tomášikova 2515/9, Poprad
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb a výrobyod 2. 3. 2023
- 2Pánske, dámske a detské kaderníctvood 20. 8. 2019
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 5. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 5. 2008
- 5keramická výrobaod 29. 5. 2008
- 6prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 5. 2008
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 5. 2008
- 8nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 29. 5. 2008
- 9pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajneod 29. 5. 2008
- 10prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 29. 5. 2008
- 11organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 5. 2008
- 12čistiace a upratovacie službyod 29. 5. 2008
- 13donášková službaod 29. 5. 2008
- 14služby súvisiace so skrášľovaním telaod 29. 5. 2008
- 15ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 29. 5. 2008
- 16poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 29. 5. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44193271
- RÚZ ID
- 737716
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 5. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 15. 4. 2021Zmena sídla11, Švábovce
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat64 081 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 24. 9. 2014Zmena sídlaPrimovce 651, Hôrka
- 29. 5. 2008Zmena sídlaTomášikova 2515/9, Poprad