EKOKANAL, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (902 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 6. 2008
- Sídlo
- Laurínska 366/18, 97632, Badín
- EBITDA marža35,3 %
- ROA (návratnosť aktív)37,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,0 %
- Zadlženosť-71 %
- Kapitálová primeranosť171,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.75netIncome: 223 294revenue: 902 342prevNetIncome: 188 313
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 171.29equity: 1 017 233assets: 593 882
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: -71.29equity: 1 017 233assets: 593 882
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.31revenueYoY: 17.36validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 35.31netMargin: 24.75ebitda: 318 578revenue: 902 342
Altman Z''-Score22.43Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 3.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.50 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 37.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.60 % vs. predchádzajúce 22.61 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť -71.29 % vs. predchádzajúce 4.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.52× vs. predchádzajúce 0.92×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.75 % vs. predchádzajúca 24.49 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 171.29 % vs. predchádzajúca 95.33 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 29 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- X4 (Equity / Total Liabilities) — firma má nulové alebo záporné záväzky, X4 capped na 10.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 902 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 24.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 35.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 171 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 902 tis. € | 769 tis. € | +17,4 % |
| EBITDA | 319 tis. € | 273 tis. € | +16,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 287 tis. € | 245 tis. € | +16,8 % |
| Čistý zisk | 223 tis. € | 188 tis. € | +18,6 % |
| Aktíva | 594 tis. € | 833 tis. € | −28,7 % |
| Vlastné imanie | 1,0 mil. € | 794 tis. € | +28,1 % |
- 4. 6. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie100.0%
- Cudzie zdroje0.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 902 tis. € | 594 tis. € | 1,0 mil. € | 319 tis. € | 223 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 769 tis. € | 833 tis. € | 794 tis. € | 273 tis. € | 188 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 638 tis. € | 850 tis. € | 606 tis. € | 270 tis. € | 187 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 595 tis. € | 697 tis. € | 414 tis. € | 212 tis. € | 142 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 662 tis. € | 730 tis. € | 273 tis. € | 244 tis. € | 170 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 507 tis. € | 705 tis. € | 114 tis. € | 123 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 480 tis. € | 635 tis. € | 36 tis. € | 30 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 459 tis. € | 614 tis. € | 33 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 451 tis. € | 612 tis. € | 30 tis. € | 26 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 478 tis. € | 547 tis. € | 25 tis. € | 22 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 6. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44193726
- RÚZ ID
- 703896
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 6. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat902 342 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 7. 2008Registrácia platcu DPHSK2022621370