MABA Invest s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 87/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (326 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 6. 2008
- Sídlo
- Tupého 27, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža12,2 %
- ROA (návratnosť aktív)14,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)20,1 %
- Zadlženosť30 %
- Kapitálová primeranosť70,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.84netIncome: 28 865revenue: 326 461prevNetIncome: 21 254
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 70.49equity: 143 342assets: 203 358
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 29.51equity: 143 342assets: 203 358
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 14.15revenueYoY: 11.35validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.21netMargin: 8.84ebitda: 39 853revenue: 326 461
Altman Z''-Score6.98Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.97 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.19 % vs. predchádzajúce 12.60 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 29.51 % vs. predchádzajúce 32.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.61× vs. predchádzajúce 1.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.84 % vs. predchádzajúca 7.25 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 70.49 % vs. predchádzajúca 67.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 326 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 8.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 70 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 14.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 326 tis. € | 293 tis. € | +11,4 % |
| EBITDA | 40 tis. € | 32 tis. € | +26,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 36 tis. € | 28 tis. € | +26,4 % |
| Čistý zisk | 29 tis. € | 21 tis. € | +35,8 % |
| Aktíva | 203 tis. € | 169 tis. € | +20,6 % |
| Vlastné imanie | 143 tis. € | 114 tis. € | +25,2 % |
- 12. 6. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie70.5%
- Cudzie zdroje29.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 326 tis. € | 203 tis. € | 143 tis. € | 40 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 293 tis. € | 169 tis. € | 114 tis. € | 32 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 418 tis. € | 160 tis. € | 93 tis. € | 36 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 614 tis. € | 181 tis. € | 67 tis. € | 41 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 264 tis. € | 136 tis. € | 34 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 238 tis. € | 91 tis. € | 32 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 165 tis. € | 71 tis. € | 31 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 172 tis. € | 62 tis. € | 29 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 187 tis. € | 60 tis. € | 26 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 99 tis. € | 44 tis. € | 22 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 6. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44199074
- RÚZ ID
- 733202
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 6. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat614 138 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 4. 2009Registrácia platcu DPHSK2022630577