Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Tripam s. r. o.

aktívna
Mraziarenská 15767/17, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2023)764 tis. €
79,7 %vs 2022
Zisk (2023)7 tis. €
91,4 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)57 tis. €
84,5 %vs 2022
Zadlženosť (2023)69 %
72,6 %Strednávs 2022
ROE (2023)11.5 %
44,4 %Dobrévs 2022

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 80 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 50/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (764 tis. €).

Nízka maržačistá marža len 0.9 %
Silný rasttržby +80 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 6. 2008
Sídlo
Mraziarenská 15767/17, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža54,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)3,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)11,5 %
  • Zadlženosť69 %
  • Kapitálová primeranosť30,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (764 tis. €).
50/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.856
  • netIncome: 6 539
  • revenue: 764 313
  • prevNetIncome: 76 109
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 30.76
  • equity: 56 721
  • assets: 184 405
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 69.24
  • equity: 56 721
  • assets: 184 405
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 23.41
  • revenueYoY: 79.71
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 54.65
  • netMargin: 0.856
  • ebitda: 417 680
  • revenue: 764 313
Altman Z''-Score36.29Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.61aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2622.28aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.7212.94aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.47presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 3.55 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.55 % vs. predchádzajúce 12.41 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 69.24 % vs. predchádzajúce 40.12 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.14× vs. predchádzajúce 0.69×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.86 % vs. predchádzajúca 17.89 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.76 % vs. predchádzajúca 59.88 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 70 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 80 % na 764 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 54.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby764 tis. €425 tis. €+79,7 %
EBITDA418 tis. €88 tis. €+376,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)376 tis. €79 tis. €+376,8 %
Čistý zisk7 tis. €76 tis. €−91,4 %
Aktíva184 tis. €613 tis. €−69,9 %
Vlastné imanie57 tis. €367 tis. €−84,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 6. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby