EURIPUS s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -1.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (57 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 6. 2008
- Sídlo
- Lehota 21, 95136, Lehota
- EBITDA marža19,9 %
- ROA (návratnosť aktív)15,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)45,3 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.01netIncome: 8 011revenue: 57 196prevNetIncome: 5 310
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.37equity: 17 697assets: 53 026
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.63equity: 17 697assets: 53 026
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.76revenueYoY: -1.45validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.90netMargin: 14.01ebitda: 11 381revenue: 57 196
Altman Z''-Score3.49Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.53 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.11 % vs. predchádzajúce 10.61 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.63 % vs. predchádzajúce 80.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.08× vs. predchádzajúce 1.16×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.01 % vs. predchádzajúca 9.15 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.37 % vs. predchádzajúca 19.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 14.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 15.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 57 tis. € | 58 tis. € | −1,4 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 9 tis. € | +29,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 8 tis. € | +29,5 % |
| Čistý zisk | 8 tis. € | 5 tis. € | +50,9 % |
| Aktíva | 53 tis. € | 50 tis. € | +5,9 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 10 tis. € | +82,7 % |
- 4. 6. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.4%
- Cudzie zdroje66.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 57 tis. € | 53 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 58 tis. € | 50 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 41 tis. € | 63 tis. € | 4 tis. € | 870 € | -412 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 24 tis. € | 30 tis. € | 5 tis. € | 40 € | -96 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 432 € | 191 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 3 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 33 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | -20 € | -623 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 122 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 21 tis. € | 762 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 35 tis. € | 36 tis. € | 6 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 35 tis. € | 42 tis. € | 3 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 6. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 4. 6. 2008
- 2opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 4. 6. 2008
- 3výroba radiátorov a kotlov ústredného kúrenia, pecí a horákovod 4. 6. 2008
- 4čistenie kanalizačných priestorovod 4. 6. 2008
- 5diagnostika kanalizačných potrubíod 4. 6. 2008
- 6podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 4. 6. 2008
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 6. 2008
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 6. 2008
- 9dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 6. 2008
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 6. 2008
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 6. 2008
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby v rozsahu voľnej živnostiod 4. 6. 2008
- 13oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 4. 6. 2008
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 4. 6. 2008
- 15nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 4. 6. 2008
- 16skladovanieod 4. 6. 2008
- 17ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 6. 2008
- 18poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 4. 6. 2008
- 19faktoring a forfaitingod 4. 6. 2008
- 20vedenie účtovníctvaod 4. 6. 2008
- 21správa a údržba bytového/nebytového fondu v rozsahu maliarskych a upratovacích prácod 4. 6. 2008
- 22prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 6. 2008
- 23informatívne testovanie, meranie, analýzyod 4. 6. 2008
- 24administratívne službyod 4. 6. 2008
- 25činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 6. 2008
- 26vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 6. 2008
- 27čistiace a upratovacie službyod 4. 6. 2008
- 28prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 4. 6. 2008
- 29služby súvisiace so skrášľovaním telaod 4. 6. 2008
- 30reklamné a marketingové službyod 4. 6. 2008
- 31poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 4. 6. 2008
- 32osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 4. 6. 2008
- 33hubenie škodlivých živočíchov, rastlín, mikroorganizmov a potláčanie ďaľších škodlivých činiteľov jedmi vrátane ochrannej dezinfekcie, dezinsekcie, deratizácieod 4. 6. 2008
- 34vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 4. 6. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44212119
- RÚZ ID
- 712594
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 6. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat122 032 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 6. 2008Registrácia platcu DPHSK2022618378