Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Rea. Stav, s. r. o.

aktívna
Budovateľská 3232, 90851, Holíč
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2015)59 tis. €
51,8 %vs 2014
Zisk (2015)-10 tis. €
482,2 %vs 2014
Vlastné imanie (2015)57 tis. €
14,3 %vs 2014
Zadlženosť (2015)67 %
16,7 %Strednávs 2014
ROE (2015)-18.3 %
545,8 %Stratavs 2014

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 52 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 40/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -52 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 6. 2008
Sídlo
Budovateľská 3232, 90851, Holíč
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2015)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-15,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)-6,0 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-18,3 %
  • Zadlženosť67 %
  • Kapitálová primeranosť32,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je dlhodobo stratová.
40/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -17.71
  • netIncome: -10 412
  • revenue: 58 808
  • prevNetIncome: 2 724
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 32.74
  • equity: 56 816
  • assets: 173 526
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 67.26
  • equity: 56 816
  • assets: 173 526
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 49.27
  • revenueYoY: -51.79
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -15.67
  • netMargin: -17.71
  • ebitda: -9 218
  • revenue: 58 808
Altman Z''-Score0.88Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.64aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.03aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.30aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.51presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -6.00 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -6.00 % vs. predchádzajúce 1.74 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 67.26 % vs. predchádzajúce 57.65 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.34× vs. predchádzajúce 0.78×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -17.71 % vs. predchádzajúca 2.23 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.74 % vs. predchádzajúca 42.35 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 52 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -17.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2015)
Položka20152014Zmena
Tržby59 tis. €122 tis. €−51,8 %
EBITDA-9 tis. €4 tis. €−322,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-8 tis. €4 tis. €−322,9 %
Čistý zisk-10 tis. €3 tis. €−482,2 %
Aktíva174 tis. €156 tis. €+10,9 %
Vlastné imanie57 tis. €66 tis. €−14,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 6. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
  • 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby