JS WELDING, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (42 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2008
- Sídlo
- Stred 419, 02354, Turzovka
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,1 %
- Zadlženosť64 %
- Kapitálová primeranosť35,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.42netIncome: 1 867revenue: 42 273prevNetIncome: -9 995
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.82equity: 45 977assets: 128 353
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.18equity: 45 977assets: 128 353
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.74revenueYoY: 2.42validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.64netMargin: 4.42ebitda: 2 384revenue: 42 273
Altman Z''-Score2.53Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.45 % vs. predchádzajúce -9.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.18 % vs. predchádzajúce 55.92 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.33× vs. predchádzajúce 0.41×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.42 % vs. predchádzajúca -24.22 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.82 % vs. predchádzajúca 44.08 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 42273 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 4.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 42 tis. € | 41 tis. € | +2,4 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -9 tis. € | +125,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -9 tis. € | +125,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -10 tis. € | +118,7 % |
| Aktíva | 128 tis. € | 100 tis. € | +28,3 % |
| Vlastné imanie | 46 tis. € | 44 tis. € | +4,2 % |
- 1. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.8%
- Cudzie zdroje64.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 42 tis. € | 128 tis. € | 46 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 41 tis. € | 100 tis. € | 44 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 40 tis. € | 100 tis. € | 54 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 47 tis. € | 95 tis. € | 60 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 47 tis. € | 87 tis. € | 64 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 38 tis. € | 80 tis. € | 67 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 55 tis. € | 88 tis. € | 60 tis. € | 17 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 70 tis. € | 96 tis. € | 48 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 68 tis. € | 99 tis. € | 31 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 87 tis. € | 114 tis. € | 26 tis. € | 30 tis. € | 24 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom hnuteľných vecíod 11. 4. 2013
- 2prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 4. 2013
- 3nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 11. 4. 2013
- 4výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 11. 4. 2013
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 4. 2013
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 7. 2008
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živnostíod 1. 7. 2008
- 8vedenie účtovníctvaod 1. 7. 2008
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 7. 2008
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živnostíod 1. 7. 2008
- 11vykonávanie zváracích prácod 1. 7. 2008
- 12dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriéru a interiéruod 1. 7. 2008
- 13zámočníctvood 1. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44236913
- RÚZ ID
- 686093
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat87 289 EUR · rok 2016
- 4. 7. 2008Registrácia platcu DPHSK2022634592