Perknovska & Co. s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (392 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 7. 2008
- Sídlo
- Pieskovcová 23, 84107, Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves
- EBITDA marža6,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,3 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť37,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.06netIncome: -8 097revenue: 392 308prevNetIncome: 564.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 37.81equity: 128 956assets: 341 072
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.19equity: 128 956assets: 341 072
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 46.16revenueYoY: 48.88validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.20netMargin: -2.06ebitda: 24 323revenue: 392 308
Altman Z''-Score1.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.37 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.37 % vs. predchádzajúce 0.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.19 % vs. predchádzajúce 38.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.15× vs. predchádzajúce 3.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.06 % vs. predchádzajúca 0.21 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.81 % vs. predchádzajúca 61.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 49 % na 392 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 299 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 392 tis. € | 264 tis. € | +48,9 % |
| EBITDA | 24 tis. € | 5 tis. € | +366,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 5 tis. € | +366,9 % |
| Čistý zisk | -8 tis. € | 564 € | −15× |
| Aktíva | 341 tis. € | 85 tis. € | +299,1 % |
| Vlastné imanie | 129 tis. € | 53 tis. € | +143,5 % |
- 2. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie37.8%
- Cudzie zdroje62.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 392 tis. € | 341 tis. € | 129 tis. € | 24 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 264 tis. € | 85 tis. € | 53 tis. € | 5 tis. € | 564 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 231 tis. € | 89 tis. € | 52 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 104 tis. € | 84 tis. € | 40 tis. € | 5 tis. € | 859 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 42 tis. € | 27 tis. € | 12 tis. € | -21 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 24 tis. € | -5 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 31 tis. € | 36 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 20 tis. € | 8 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 606 € | 31 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 13 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 256 € | -563 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena2. 7. 2008 → 26. 10. 2020
FISSIMA designmaker, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto staviebod 4. 9. 2014
- 2vydavateľská činnosťod 4. 9. 2014
- 3správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 4. 9. 2014
- 4prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 4. 9. 2014
- 5administratívne službyod 4. 9. 2014
- 6vedenie účtovníctvaod 4. 9. 2014
- 7vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 9. 2014
- 8prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 9. 2014
- 9verejné obstarávanieod 4. 9. 2014
- 10sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 4. 9. 2014
- 11poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 4. 9. 2014
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 4. 9. 2014
- 13uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 4. 9. 2014
- 14dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 4. 9. 2014
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 9. 2014
- 16služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 2. 7. 2008
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 7. 2008
- 18činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 7. 2008
- 19zariaďovanie interiérov z vopred vyhotovených dielovod 2. 7. 2008
- 20organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 7. 2008
- 21počítačové službyod 2. 7. 2008
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 7. 2008
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 7. 2008
- 24reklamné a marketingové službyod 2. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44237014
- RÚZ ID
- 694964
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat392 308 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 5. 2018Registrácia platcu DPHSK2022647121
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 2. 7. 2008Zmena obchodného mena→ FISSIMA designmaker, s. r. o.