ADOS plus s.r.o. v likvidácii
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (194 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 7. 2008
- Sídlo
- Peterská 15199/20, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža9,1 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,9 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť33,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.91netIncome: 17 323revenue: 194 475prevNetIncome: 44 124
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 33.84equity: 86 852assets: 256 672
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 66.16equity: 86 852assets: 256 672
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.72revenueYoY: 4.71validHistoryYears: 6.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.05netMargin: 8.91ebitda: 17 600revenue: 194 475
Altman Z''-Score1.49Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.39 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.54 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.75 % vs. predchádzajúce 19.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 66.16 % vs. predchádzajúce 69.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.76× vs. predchádzajúce 0.80×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.91 % vs. predchádzajúca 23.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 33.84 % vs. predchádzajúca 30.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (5 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 8.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 194 tis. € | 186 tis. € | +4,7 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 46 tis. € | −62,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 42 tis. € | −62,0 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | 44 tis. € | −60,7 % |
| Aktíva | 257 tis. € | 231 tis. € | +11,2 % |
| Vlastné imanie | 87 tis. € | 70 tis. € | +24,9 % |
- 21. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.8%
- Cudzie zdroje66.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 194 tis. € | 257 tis. € | 87 tis. € | 18 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 186 tis. € | 231 tis. € | 70 tis. € | 46 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 551 tis. € | 474 tis. € | 25 tis. € | -24 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 546 tis. € | 689 tis. € | 74 tis. € | 18 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 818 tis. € | 556 tis. € | 84 tis. € | 6 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 363 tis. € | 317 tis. € | 116 tis. € | — | 22 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44237065
- RÚZ ID
- 701581
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat817 659 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna