Linwe/KRAFT, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (839 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 7. 2008
- Sídlo
- Pri Dynamitke 11, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža2,0 %
- ROA (návratnosť aktív)3,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,3 %
- Zadlženosť66 %
- Kapitálová primeranosť34,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.21netIncome: 10 143revenue: 838 637prevNetIncome: 25 805
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 34.29equity: 98 330assets: 286 791
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 65.71equity: 98 330assets: 286 791
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.21revenueYoY: 28.93validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.99netMargin: 1.21ebitda: 16 684revenue: 838 637
Altman Z''-Score2.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.67 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.35 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.55 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.54 % vs. predchádzajúce 12.28 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 65.71 % vs. predchádzajúce 58.02 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.92× vs. predchádzajúce 3.10×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.21 % vs. predchádzajúca 3.97 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.29 % vs. predchádzajúca 41.98 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 29 % na 839 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 34 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 839 tis. € | 650 tis. € | +28,9 % |
| EBITDA | 17 tis. € | 38 tis. € | −56,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 15 tis. € | 34 tis. € | −56,3 % |
| Čistý zisk | 10 tis. € | 26 tis. € | −60,7 % |
| Aktíva | 287 tis. € | 210 tis. € | +36,5 % |
| Vlastné imanie | 98 tis. € | 88 tis. € | +11,5 % |
- 18. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie34.3%
- Cudzie zdroje65.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 839 tis. € | 287 tis. € | 98 tis. € | 17 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 650 tis. € | 210 tis. € | 88 tis. € | 38 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 181 tis. € | 213 tis. € | 62 tis. € | 66 tis. € | 52 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 98 tis. € | 202 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 139 tis. € | 242 tis. € | 55 tis. € | 56 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 171 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 345 tis. € | 350 tis. € | -1 tis. € | 3 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 340 tis. € | 398 tis. € | 9 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 477 tis. € | 462 tis. € | 3 tis. € | 18 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 488 tis. € | 406 tis. € | -10 € | -722 € | -23 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 7. 2008 → 28. 7. 2018
Pluhová 78, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 18. 7. 2008
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 7. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 18. 7. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 18. 7. 2008
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 18. 7. 2008
- 6poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 7. 2008
- 7prevádzkovanie výdajne stravyod 18. 7. 2008
- 8počítačové službyod 18. 7. 2008
- 9služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 7. 2008
- 10vydavateľská činnosťod 18. 7. 2008
- 11prenájom hnuteľných vecíod 18. 7. 2008
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 7. 2008
- 13vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 7. 2008
- 14organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 7. 2008
- 15reklamné a marketingové službyod 18. 7. 2008
- 16prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 7. 2008
- 17fotografické službyod 18. 7. 2008
- 18služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 18. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44242581
- RÚZ ID
- 700867
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat838 637 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 8. 2008Registrácia platcu DPHSK2022648408
- 18. 7. 2008Zmena sídlaPluhová 78, Bratislava