THERMIT s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (124 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 2. 7. 2008
- Sídlo
- Ľupčianska 51, 97613, Slovenská Ľupča
- EBITDA marža4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,9 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť43,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.35netIncome: 4 153revenue: 123 891prevNetIncome: 3 816
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 43.10equity: 107 127assets: 248 556
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 56.90equity: 107 127assets: 248 556
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -5.79revenueYoY: -8.93validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.40netMargin: 3.35ebitda: 5 451revenue: 123 891
Altman Z''-Score2.16Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.85 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.67 % vs. predchádzajúce 1.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 56.90 % vs. predchádzajúce 60.58 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.50× vs. predchádzajúce 0.52×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.35 % vs. predchádzajúca 2.81 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 43.10 % vs. predchádzajúca 39.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 124 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 124 tis. € | 136 tis. € | −8,9 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 5 tis. € | +5,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 5 tis. € | +5,3 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 4 tis. € | +8,8 % |
| Aktíva | 249 tis. € | 261 tis. € | −4,9 % |
| Vlastné imanie | 107 tis. € | 103 tis. € | +4,0 % |
- 2. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie43.1%
- Cudzie zdroje56.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 124 tis. € | 249 tis. € | 107 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 136 tis. € | 261 tis. € | 103 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 113 tis. € | 234 tis. € | 99 tis. € | 1 tis. € | 857 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 138 tis. € | 238 tis. € | 98 tis. € | 6 tis. € | 761 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 139 tis. € | 249 tis. € | 98 tis. € | 967 € | 532 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 249 tis. € | 255 tis. € | 97 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 232 tis. € | 260 tis. € | 95 tis. € | 406 € | 167 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 339 tis. € | 269 tis. € | 95 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 397 tis. € | 270 tis. € | 86 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 212 tis. € | 173 tis. € | 81 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti2. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla2. 7. 2008 → 1. 2. 2010
Javornícka 6176/4, Banská Bystrica - Sásová
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie sociálnych služiebod 9. 6. 2021
- 2Prevádzkovanie zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťaod 9. 6. 2021
- 3Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 6. 2021
- 4Poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 6. 2021
- 5Prevádzkovanie výdajne stravyod 9. 6. 2021
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 6. 2021
- 7Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 6. 2021
- 8Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 6. 2021
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 6. 2021
- 10Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 6. 2021
- 11administratívne službyod 2. 7. 2008
- 12zabezpečovanie vyjadrení, rozhodnutí a ostatných podkladov pre vydanie územných rozhodnutí a stavebných povoleníod 2. 7. 2008
- 13čistiace a upratovacie službyod 2. 7. 2008
- 14rozpočtové práce a kalkulácia staviebod 2. 7. 2008
- 15obstarávanie stavebných prác a dodávokod 2. 7. 2008
- 16uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 2. 7. 2008
- 17nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 7. 2008
- 18organizovanie výstav a prezentáciíod 2. 7. 2008
- 19ubytovacie služby bez prevádzkovania pohostinských činnostíod 2. 7. 2008
- 20izolatérstvood 2. 7. 2008
- 21požičiavanie strojov, zariadení a lešeníod 2. 7. 2008
- 22činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 7. 2008
- 23dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 2. 7. 2008
- 24prípravné práce k realizácii stavbyod 2. 7. 2008
- 25kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 2. 7. 2008
- 26sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 2. 7. 2008
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 2. 7. 2008
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 7. 2008
- 29prenájom hnuteľných vecíod 2. 7. 2008
- 30fotografické službyod 2. 7. 2008
- 31reklamné a marketingové službyod 2. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44246641
- RÚZ ID
- 723060
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 2. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat397 138 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 11. 2008Registrácia platcu DPHSK2022648716
- 2. 7. 2008Zmena sídlaJavornícka 6176/4, Banská Bystrica - Sásová