Lolium, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (274 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 7. 2008
- Sídlo
- Suchá 156/51, 05917, Vernár
- EBITDA marža3,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,8 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť24,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.72netIncome: 7 441revenue: 273 653prevNetIncome: 15 100
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.16equity: 44 232assets: 183 087
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.84equity: 44 232assets: 183 087
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.953revenueYoY: 33.39validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.52netMargin: 2.72ebitda: 9 645revenue: 273 653
Altman Z''-Score1.61Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.50 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.33 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.06 % vs. predchádzajúce 9.52 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.84 % vs. predchádzajúce 76.81 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.49× vs. predchádzajúce 1.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.72 % vs. predchádzajúca 7.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.16 % vs. predchádzajúca 23.19 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 274 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+33 %), aktíva (+15 %), vlastné imanie (+20 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 274 tis. € | 205 tis. € | +33,4 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 21 tis. € | −53,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 18 tis. € | −53,1 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 15 tis. € | −50,7 % |
| Aktíva | 183 tis. € | 159 tis. € | +15,4 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 37 tis. € | +20,2 % |
- 11. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.2%
- Cudzie zdroje75.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 274 tis. € | 183 tis. € | 44 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 205 tis. € | 159 tis. € | 37 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 293 tis. € | 153 tis. € | 22 tis. € | 949 € | 412 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 284 tis. € | 103 tis. € | 21 tis. € | 843 € | 160 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 248 tis. € | 121 tis. € | 21 tis. € | 796 € | 15 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 315 tis. € | 133 tis. € | 21 tis. € | 916 € | 24 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 349 tis. € | 131 tis. € | 21 tis. € | 806 € | 17 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 328 tis. € | 218 tis. € | 21 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 270 tis. € | 180 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 298 tis. € | 164 tis. € | 12 tis. € | 28 tis. € | 1 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44248521
- RÚZ ID
- 735025
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat349 083 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 10. 2009Registrácia platcu DPHSK2022664226