Gynekológia Paučin, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (213 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 7. 2008
- Sídlo
- Zábrežná 92/83, 01014, Žilina
- EBITDA marža17,8 %
- ROA (návratnosť aktív)11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,4 %
- Zadlženosť28 %
- Kapitálová primeranosť72,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.69netIncome: 29 184revenue: 213 162prevNetIncome: 28 818
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.28equity: 178 428assets: 246 858
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.72equity: 178 428assets: 246 858
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.91revenueYoY: 6.17validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.77netMargin: 13.69ebitda: 37 873revenue: 213 162
Altman Z''-Score6.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.42 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.88 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.74 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.82 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.82 % vs. predchádzajúce 18.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.72 % vs. predchádzajúce 6.10 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.86× vs. predchádzajúce 1.26×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.69 % vs. predchádzajúca 14.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.28 % vs. predchádzajúca 93.90 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 213 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 13.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 213 tis. € | 201 tis. € | +6,2 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 37 tis. € | +3,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 33 tis. € | +3,3 % |
| Čistý zisk | 29 tis. € | 29 tis. € | +1,3 % |
| Aktíva | 247 tis. € | 159 tis. € | +55,3 % |
| Vlastné imanie | 178 tis. € | 149 tis. € | +19,6 % |
- 22. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.3%
- Cudzie zdroje27.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 213 tis. € | 247 tis. € | 178 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 201 tis. € | 159 tis. € | 149 tis. € | 37 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 170 tis. € | 136 tis. € | 120 tis. € | 47 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 146 tis. € | 115 tis. € | 84 tis. € | 49 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 149 tis. € | 98 tis. € | 45 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 138 tis. € | 89 tis. € | 38 tis. € | 1 tis. € | 381 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 124 tis. € | 125 tis. € | 38 tis. € | -12 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 117 tis. € | 137 tis. € | 51 tis. € | -11 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 117 tis. € | 100 tis. € | 63 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 107 tis. € | 76 tis. € | 46 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla12. 6. 2019 → 25. 6. 2019
Zábrežná, Brodno 92/83, Žilina
- Založenie spoločnosti22. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 7. 2008 → 11. 6. 2019
Brodno 92, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1organizovanie kurzov, školení, prednášok a seminárovod 22. 7. 2008
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod), alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 22. 7. 2008
- 3kancelárske a sekretárske služby vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služiebod 22. 7. 2008
- 4prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 22. 7. 2008
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 7. 2008
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 7. 2008
- 7reklamná a propagačná činnosťod 22. 7. 2008
- 8factoring a forfaitingod 22. 7. 2008
- 9poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení - ambulancii špecializovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom povolaní lekár, študijnom odbore všeobecné lekárstvo a v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvood 22. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44255471
- RÚZ ID
- 709346
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat213 162 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 12. 6. 2019Zmena sídlaZábrežná, Brodno 92/83, Žilina
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 22. 7. 2008Zmena sídlaBrodno 92, Žilina