KALIST DENTAL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 275 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 7. 2008
- Sídlo
- Ružová 10, 07631, Streda nad Bodrogom
- EBITDA marža85,2 %
- ROA (návratnosť aktív)17,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,6 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť94,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 70.74netIncome: 28 247revenue: 39 930prevNetIncome: 6 978
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 94.71equity: 152 061assets: 160 556
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 5.29equity: 152 061assets: 160 556
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.60revenueYoY: 274.93validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 85.23netMargin: 70.74ebitda: 34 033revenue: 39 930
Altman Z''-Score24.14Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.86 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.27 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 18.80 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.59 % vs. predchádzajúce 5.41 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 5.29 % vs. predchádzajúce 3.98 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.25× vs. predchádzajúce 0.08×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 70.74 % vs. predchádzajúca 65.52 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 94.71 % vs. predchádzajúca 96.02 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 39930 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +275 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 275 % na 40 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 70.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.71 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 85.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 40 tis. € | 11 tis. € | +274,9 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 8 tis. € | +306,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 8 tis. € | +306,4 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 7 tis. € | +304,8 % |
| Aktíva | 161 tis. € | 129 tis. € | +24,5 % |
| Vlastné imanie | 152 tis. € | 124 tis. € | +22,8 % |
- 25. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie94.7%
- Cudzie zdroje5.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 40 tis. € | 161 tis. € | 152 tis. € | 34 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 129 tis. € | 124 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 122 tis. € | 117 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 8 tis. € | 110 tis. € | 109 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 107 tis. € | 106 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 103 tis. € | 102 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 22 tis. € | 109 tis. € | 99 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 22 tis. € | 97 tis. € | 90 tis. € | 20 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 28 tis. € | 93 tis. € | 73 tis. € | 24 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 27 tis. € | 89 tis. € | 57 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 7. 2008
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 7. 2008
- 3prenájom hnuteľných vecíod 25. 7. 2008
- 4finančný leasingod 25. 7. 2008
- 5vedenie účtovníctvaod 25. 7. 2008
- 6administratívne službyod 25. 7. 2008
- 7počítačové službyod 25. 7. 2008
- 8služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 25. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44257180
- RÚZ ID
- 701921
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat39 930 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna