SPAV, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 16/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (185 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 7. 2008
- Sídlo
- Papradno 339, 01813, Papradno
- EBITDA marža-0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-2,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-102,3 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -3.75netIncome: -6 933revenue: 184 925prevNetIncome: 13 562
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.02equity: 6 777assets: 335 607
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.98equity: 6 777assets: 335 607
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.24revenueYoY: 13.93validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.471netMargin: -3.75ebitda: -871.00revenue: 184 925
Altman Z''-Score0.09Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -2.07 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -2.07 % vs. predchádzajúce 5.79 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.98 % vs. predchádzajúce 94.15 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.55× vs. predchádzajúce 0.69×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -3.75 % vs. predchádzajúca 8.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.02 % vs. predchádzajúca 5.85 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -102 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (6777 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 185 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -3.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 185 tis. € | 162 tis. € | +13,9 % |
| EBITDA | -871 € | 18 tis. € | −105,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -784 € | 16 tis. € | −105,0 % |
| Čistý zisk | -7 tis. € | 14 tis. € | −151,1 % |
| Aktíva | 336 tis. € | 234 tis. € | +43,3 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 14 tis. € | −50,6 % |
- 8. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.0%
- Cudzie zdroje98.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 185 tis. € | 336 tis. € | 7 tis. € | -871 € | -7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 162 tis. € | 234 tis. € | 14 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 163 tis. € | 256 tis. € | 148 € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 99 tis. € | 205 tis. € | -3 tis. € | -14 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 94 tis. € | 180 tis. € | 14 tis. € | -25 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 40 tis. € | 135 tis. € | 38 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 206 tis. € | 183 tis. € | 41 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 115 tis. € | 160 tis. € | 39 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 39 tis. € | 64 tis. € | 29 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 117 tis. € | 129 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena8. 7. 2008 → 4. 1. 2013
Servisplyn, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení tlakovýchod 23. 10. 2019
- 2Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynovýchod 23. 10. 2019
- 3Vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 10. 4. 2019
- 4Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 10. 4. 2019
- 5Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 10. 4. 2019
- 6Inštalácia, servis, údržba, oprava alebo vyraďovanie zariadení s obsahom fluórovaných skleníkových plynov, Kontrola úniku fluórovaných skleníkových plynov zo zariadení, Zhodnotenie fluórovaných skleníkových plynov, Zneškodňovanie fluórovaných skledníkových plynov vrátane podnikania v oblasti nakladania s odpadmi s obsahom fluórovaných skleníkových plynov, Uvádzanie fluórovaných skleníkových plynov na trhod 10. 4. 2019
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 4. 2019
- 8Servis a údržba chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel s obsahom kontrolovanej látky, Kontrola úniku kontrolovaných látok zo zariadení, Zhodnotenie kontrolovaných látok a odber kontrolovaných látok vrátane plnenia tlakových nádob s obsahom kontrolovanej látky, Prevádzkovanie zariadenia na recykláciu kontrolovaných látok alebo na regeneráciu kontrolovaných látokod 10. 4. 2019
- 9Osadzovanie mechanických častí vzduchotechnických a klimatizačných zariadení bez zásahu do elektrických častíod 10. 4. 2019
- 10fotografické službyod 5. 1. 2013
- 11prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 1. 2013
- 12správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 5. 1. 2013
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 1. 2013
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 1. 2013
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 1. 2013
- 16vedenie účtovníctvaod 5. 1. 2013
- 17počítačové službyod 5. 1. 2013
- 18administratívne službyod 5. 1. 2013
- 19čistiace a upratovacie službyod 5. 1. 2013
- 20prenájom hnuteľných vecíod 5. 1. 2013
- 21kuriérské službyod 5. 1. 2013
- 22sťahovacie službyod 5. 1. 2013
- 23nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 1. 2013
- 24opravy vyhradených technických zariadení plynovýchod 1. 7. 2009
- 25činnosť organizačných a ekonomických poradcovod 8. 7. 2008
- 26veľkoobchod a maloobchodod 8. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44257481
- RÚZ ID
- 702386
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat205 624 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 3. 2010Registrácia platcu DPHSK2022656350
- 8. 7. 2008Zmena obchodného mena→ Servisplyn, s. r. o.