Fortem s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (555 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2008
- Sídlo
- Sasinkova 2810/1, 90101, Malacky
- EBITDA marža6,3 %
- ROA (návratnosť aktív)17,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,1 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť75,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.00netIncome: 27 737revenue: 554 830prevNetIncome: 28 188
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 75.69equity: 119 843assets: 158 339
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 24.31equity: 119 843assets: 158 339
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.07revenueYoY: 34.71validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.26netMargin: 5.00ebitda: 34 745revenue: 554 830
Altman Z''-Score6.47Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.49 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.46 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.52 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.52 % vs. predchádzajúce 24.96 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 24.31 % vs. predchádzajúce 31.71 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.50× vs. predchádzajúce 3.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.00 % vs. predchádzajúca 6.84 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 75.69 % vs. predchádzajúca 68.29 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 35 % na 555 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 5.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 17.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 555 tis. € | 412 tis. € | +34,7 % |
| EBITDA | 35 tis. € | 31 tis. € | +12,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 28 tis. € | +12,9 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 28 tis. € | −1,6 % |
| Aktíva | 158 tis. € | 113 tis. € | +40,2 % |
| Vlastné imanie | 120 tis. € | 77 tis. € | +55,4 % |
- 1. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie75.7%
- Cudzie zdroje24.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 555 tis. € | 158 tis. € | 120 tis. € | 35 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 412 tis. € | 113 tis. € | 77 tis. € | 31 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 229 tis. € | 94 tis. € | 49 tis. € | -20 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 44 tis. € | -12 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 161 € | -3 tis. € | -547 € | -688 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 77 € | -2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 11 tis. € | 695 € | 216 € | -124 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 18 tis. € | 14 tis. € | 819 € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 13 tis. € | -2 tis. € | 169 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 29 tis. € | 19 tis. € | -1 tis. € | 2 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena1. 7. 2008 → 27. 10. 2021
TEXALL s. r. o.
- Zmena sídla1. 7. 2008 → 27. 10. 2021
J. Hollého 10, Malacky
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárniod 10. 3. 2022
- 2Prenájom hnuteľných vecíod 28. 10. 2021
- 3Finančný leasingod 28. 10. 2021
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 10. 2021
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 10. 2021
- 6Administratívne službyod 28. 10. 2021
- 7Vedenie účtovníctvaod 28. 10. 2021
- 8Prenájom nehnuteľností spojených s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 10. 2021
- 9výroba bižutérie a suvenírovod 25. 3. 2011
- 10výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 25. 3. 2011
- 11výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 25. 3. 2011
- 12sprostredkovanie služieb v rozsahu voľnej živnostiod 1. 7. 2008
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živnostíod 1. 7. 2008
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami do celkovej hmotnosti 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 1. 7. 2008
- 15reklamné činnostiod 1. 7. 2008
- 16potlač a vyrezávanie reklamných predmetovod 1. 7. 2008
- 17potlač textiluod 1. 7. 2008
- 18sieťotlač, zalievanie dokumentov do fólií a laminovanieod 1. 7. 2008
- 19kopírovacie službyod 1. 7. 2008
- 20fotografické službyod 1. 7. 2008
- 21služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov vrátane tlače vizitiek, štítkov a etikietod 1. 7. 2008
- 22spracovanie textových a obrazových predlôh prostredníctvom výpočtovej techniky, skenerovod 1. 7. 2008
- 23montáž reklamných tabúľ a plagátovod 1. 7. 2008
- 24výroba výrobkov z plastu a gumyod 1. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44257988
- RÚZ ID
- 732235
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat554 830 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 16. 7. 2008Registrácia platcu DPHSK2022635747
- 1. 7. 2008Zmena obchodného mena→ TEXALL s. r. o.
- 1. 7. 2008Zmena sídlaJ. Hollého 10, Malacky