STILAS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 303 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 68/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (399 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2008
- Sídlo
- Rampová 5, 04001, Košice - mestská časť Džungľa
- EBITDA marža6,1 %
- ROA (návratnosť aktív)13,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,3 %
- Zadlženosť57 %
- Kapitálová primeranosť42,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.09netIncome: 20 321revenue: 399 246prevNetIncome: 11 412
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.85equity: 67 137assets: 156 676
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.15equity: 67 137assets: 156 676
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 994,593revenueYoY: 303.43validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.11netMargin: 5.09ebitda: 24 379revenue: 399 246
Altman Z''-Score2.54Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.84 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.89 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 12.97 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.97 % vs. predchádzajúce 8.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.15 % vs. predchádzajúce 65.57 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.55× vs. predchádzajúce 0.73×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.09 % vs. predchádzajúca 11.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.85 % vs. predchádzajúca 34.43 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +303 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 303 % na 399 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 43 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 13.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2015 | 2014 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 399 tis. € | 99 tis. € | +303,4 % |
| EBITDA | 24 tis. € | 14 tis. € | +75,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 22 tis. € | 12 tis. € | +75,7 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | 11 tis. € | +78,1 % |
| Aktíva | 157 tis. € | 136 tis. € | +15,2 % |
| Vlastné imanie | 67 tis. € | 47 tis. € | +43,5 % |
- 15. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2015Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.9%
- Cudzie zdroje57.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015aktuálny | Riadna | 399 tis. € | 157 tis. € | 67 tis. € | 24 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 99 tis. € | 136 tis. € | 47 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 910 € | 127 tis. € | 29 tis. € | — | -31 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2015aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44259158
- RÚZ ID
- 687797
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat399 246 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna