LA VIRTU, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 83/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (388 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 9. 2008
- Sídlo
- Kragujevská 8414/8414, 01001, Žilina
- EBITDA marža20,7 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,9 %
- Zadlženosť36 %
- Kapitálová primeranosť64,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.22netIncome: 51 294revenue: 388 011prevNetIncome: 66 460
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 63.98equity: 432 637assets: 676 258
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 36.02equity: 432 637assets: 676 258
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.039revenueYoY: -5.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.73netMargin: 13.22ebitda: 80 416revenue: 388 011
Altman Z''-Score5.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.86 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.58 % vs. predchádzajúce 8.16 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 36.02 % vs. predchádzajúce 53.15 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.22 % vs. predchádzajúca 16.25 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 63.98 % vs. predchádzajúca 46.85 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 388 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 64 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 388 tis. € | 409 tis. € | −5,1 % |
| EBITDA | 80 tis. € | 100 tis. € | −19,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 72 tis. € | 90 tis. € | −19,3 % |
| Čistý zisk | 51 tis. € | 66 tis. € | −22,8 % |
| Aktíva | 676 tis. € | 814 tis. € | −16,9 % |
| Vlastné imanie | 433 tis. € | 381 tis. € | +13,5 % |
- 1. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie64.0%
- Cudzie zdroje36.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 388 tis. € | 676 tis. € | 433 tis. € | 80 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 409 tis. € | 814 tis. € | 381 tis. € | 100 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 342 tis. € | 782 tis. € | 315 tis. € | 70 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 223 tis. € | 764 tis. € | 268 tis. € | 6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 252 tis. € | 805 tis. € | 275 tis. € | 5 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 460 tis. € | 809 tis. € | 278 tis. € | 95 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 427 tis. € | 774 tis. € | 213 tis. € | 45 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 425 tis. € | 746 tis. € | 188 tis. € | 104 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 433 tis. € | 254 tis. € | 114 tis. € | 35 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 389 tis. € | 206 tis. € | 104 tis. € | 45 tis. € | 29 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 9. 2008 → 27. 11. 2018
B. S. Timravy 950/13, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 11. 2018
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 9. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu voľných živnostíod 1. 9. 2008
- 4poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 1. 9. 2008
- 5počítačové službyod 1. 9. 2008
- 6služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 9. 2008
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 9. 2008
- 8administratívne službyod 1. 9. 2008
- 9činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 9. 2008
- 10reklamné a marketingové službyod 1. 9. 2008
- 11prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 9. 2008
- 12prenájom hnuteľných vecíod 1. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44281218
- RÚZ ID
- 732507
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat459 760 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022681111
- 1. 9. 2008Zmena sídlaB. S. Timravy 950/13, Žilina