RUDBECKIA, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 17 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 91/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (309 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2008
- Sídlo
- Svätoplukovo 449, 95116, Svätoplukovo
- EBITDA marža13,9 %
- ROA (návratnosť aktív)13,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)13,8 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.54netIncome: 32 597revenue: 309 154prevNetIncome: 4 725
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.16equity: 235 478assets: 247 442
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.84equity: 235 478assets: 247 442
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 10.02revenueYoY: 17.28validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.92netMargin: 10.54ebitda: 43 042revenue: 309 154
Altman Z''-Score28.61Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 20.67 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.17 % vs. predchádzajúce 1.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.84 % vs. predchádzajúce 5.93 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.25× vs. predchádzajúce 0.96×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.54 % vs. predchádzajúca 1.79 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.16 % vs. predchádzajúca 94.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 17 % na 309 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 10.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 13.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 309 tis. € | 264 tis. € | +17,3 % |
| EBITDA | 43 tis. € | 12 tis. € | +272,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 39 tis. € | 10 tis. € | +272,3 % |
| Čistý zisk | 33 tis. € | 5 tis. € | +589,9 % |
| Aktíva | 247 tis. € | 274 tis. € | −9,5 % |
| Vlastné imanie | 235 tis. € | 257 tis. € | −8,5 % |
- 19. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.2%
- Cudzie zdroje4.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 309 tis. € | 247 tis. € | 235 tis. € | 43 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 264 tis. € | 274 tis. € | 257 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 536 tis. € | 300 tis. € | 253 tis. € | 163 tis. € | 140 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 312 tis. € | 190 tis. € | 169 tis. € | 108 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 234 tis. € | 148 tis. € | 125 tis. € | 72 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 191 tis. € | 125 tis. € | 92 tis. € | 64 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 95 tis. € | 62 tis. € | 44 tis. € | -6 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 159 tis. € | 92 tis. € | 61 tis. € | 14 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 153 tis. € | 104 tis. € | 53 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 131 tis. € | 63 tis. € | 37 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44290357
- RÚZ ID
- 729768
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat535 838 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 2. 2015Registrácia platcu DPHSK2022649761