Terra Invest s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 8. 2008
- Sídlo
- Fraňa Kráľa 5, 90001, Modra
- EBITDA marža55,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť11 %
- Kapitálová primeranosť89,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 23.91netIncome: 428.00revenue: 1 790prevNetIncome: 403.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 89.26equity: 8 188assets: 9 173
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 10.74equity: 8 188assets: 9 173
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -15.72revenueYoY: -8.67validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 55.53netMargin: 23.91ebitda: 994.00revenue: 1 790
Altman Z''-Score11.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.76 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 8.73 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.67 % vs. predchádzajúce 4.89 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 10.74 % vs. predchádzajúce 5.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.20× vs. predchádzajúce 0.24×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 23.91 % vs. predchádzajúca 20.56 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 89.26 % vs. predchádzajúca 94.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 1790 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 1790 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 23.9 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 55.5 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 89 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | 2 tis. € | −8,7 % |
| EBITDA | 994 € | 969 € | +2,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 895 € | 872 € | +2,6 % |
| Čistý zisk | 428 € | 403 € | +6,2 % |
| Aktíva | 9 tis. € | 8 tis. € | +11,3 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +5,5 % |
- 1. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie89.3%
- Cudzie zdroje10.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 994 € | 428 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | 969 € | 403 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 3 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 945 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 6 tis. € | 6 tis. € | — | 434 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 8. 2008
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu,od 1. 8. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 8. 2008
- 4vedenie účtovníctvaod 1. 8. 2008
- 5faktoring a forfaitingod 1. 8. 2008
- 6reklamné a marketingové službyod 1. 8. 2008
- 7prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44291710
- RÚZ ID
- 730241
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat2 520 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna