Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

KENE s. r. o.

aktívna
Bystrická 7, 84107, Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves
podľa §4, registrácia od 1. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)304 tis. €
17,0 %vs 2023
Zisk (2024)-14 tis. €
41,6 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)123 tis. €
10,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)85 %
1,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-11.2 %
35,0 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 17 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 39/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (304 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 85 % aktív
Silný rasttržby +17 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
21. 7. 2008
Sídlo
Bystrická 7, 84107, Bratislava - mestská časť Devínska Nová Ves
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža8,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-1,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-11,2 %
  • Zadlženosť85 %
  • Kapitálová primeranosť15,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (304 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
39/ 100Slabá
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -4.55
  • netIncome: -13 809
  • revenue: 303 778
  • prevNetIncome: -23 639
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 15.36
  • equity: 123 018
  • assets: 800 904
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 84.64
  • equity: 123 018
  • assets: 800 904
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 3.04
  • revenueYoY: 16.97
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 8.39
  • netMargin: -4.55
  • ebitda: 25 490
  • revenue: 303 778
Altman Z''-Score1.00Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.30aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.33aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.18aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.19presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -1.72 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.72 % vs. predchádzajúce -2.83 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 84.64 % vs. predchádzajúce 83.60 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.38× vs. predchádzajúce 0.31×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.55 % vs. predchádzajúca -9.10 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.36 % vs. predchádzajúca 16.40 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 17 % na 304 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -4.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 15 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+17 %), ale aktíva klesajú (-4 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby304 tis. €260 tis. €+17,0 %
EBITDA25 tis. €8 tis. €+223,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)23 tis. €7 tis. €+223,2 %
Čistý zisk-14 tis. €-24 tis. €+41,6 %
Aktíva801 tis. €834 tis. €−4,0 %
Vlastné imanie123 tis. €137 tis. €−10,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 21. 7. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby