VVINGS Košice s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 70 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 24/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (597 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 16. 7. 2008
- Sídlo
- Bocatiova 1098/6, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-14,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-113,3 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -5.72netIncome: -34 149revenue: 596 992prevNetIncome: 26 119
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.34equity: 30 131assets: 244 136
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.66equity: 30 131assets: 244 136
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.94revenueYoY: 70.20validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.39netMargin: -5.72ebitda: -14 282revenue: 596 992
Altman Z''-Score-0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.40 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -13.99 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -13.99 % vs. predchádzajúce 10.69 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.66 % vs. predchádzajúce 73.69 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.45× vs. predchádzajúce 1.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5.72 % vs. predchádzajúca 7.45 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.34 % vs. predchádzajúca 26.31 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -113 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (30131 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 70 % na 597 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -5.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+70 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 597 tis. € | 351 tis. € | +70,2 % |
| EBITDA | -14 tis. € | 46 tis. € | −131,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -13 tis. € | 41 tis. € | −131,3 % |
| Čistý zisk | -34 tis. € | 26 tis. € | −230,7 % |
| Aktíva | 244 tis. € | 244 tis. € | −0,1 % |
| Vlastné imanie | 30 tis. € | 64 tis. € | −53,1 % |
- 16. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.3%
- Cudzie zdroje87.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 597 tis. € | 244 tis. € | 30 tis. € | -14 tis. € | -34 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 351 tis. € | 244 tis. € | 64 tis. € | 46 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 580 tis. € | 295 tis. € | 38 tis. € | 33 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 641 tis. € | 384 tis. € | 22 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 313 tis. € | 318 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 431 tis. € | 336 tis. € | 13 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 581 tis. € | 342 tis. € | 11 tis. € | 38 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 463 tis. € | 393 tis. € | -6 tis. € | -119 tis. € | -132 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 354 tis. € | 501 tis. € | 126 tis. € | 43 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 387 tis. € | 612 tis. € | 95 tis. € | 53 tis. € | 35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti16. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení tlakových v prevádzke, Oprava vyhradených technických zariadení tlakových v rozsahu: (OU) oprava a údržba, (R) rekonštrukcia, (M) montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky, v rozsahu pre technické zariadenia tlakové skupina A: (a3) kotly parné a kvapalinové, III. trieda, (a4) kotly parné a kvapalinové, IV. trieda, (b1) tlakové nádoby stabilné, ktoré neobsahujú nebezpečné plyny, pary, kvapaliny, (b2) tlakové nádoby stabilné, ktoré obsahujú nebezpečné plyny, kvapaliny, (e) potrubné vedenie na rozvod nebezpečnej kvapaliny, tlak nad 1MPa, DN nad 25, v rozsahu pre technické zariadenia tlakové skupina B: (a) kotly parné a kvapalinové, V. trieda, (b1) tlakové nádoby stabilné, ktoré neobsahujú nebezpečné plyny, pary, kvapaliny, (b2) tlakové nádoby stabilné, ktoré obsahujú nebezpečné plyny, kvapaliny, (e1) potrubné vedenia na rozvod nebezpečnej kvapaliny, tlak do 1MPa, (e2) potrubné vedenia s pracovnou látkou vodná paraod 5. 6. 2013
- 2odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení plynových, Oprava vyhradených technických zariadení plynových v rozsahu: (OU) oprava a údržba, (M) montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky, (R) rekonštrukcia, v rozsahu: technické zariadenia plynové skupina A na: (h) spotrebu plynu spaľovaním s výkonom jednotlivého zariadenia alebo so súčtom výkonov jednotlivých zariadení tvoriacich funkčný celok nad 0,5 MW vrátane zariadenia na výrobu ochranných atmosfér pri tepelnom spracúvaní a v rozsahu: technické zariadenia plynové skupina B na: (f) znižovanie tlaku so vstupným pretlakom plynu do 0,4 Mpa vrátane s výkonom nad 25 Nm3/h okrem zariadení zahrnutých v skupine B písm. g), (g) rozvod plynu vrátane regulačného zariadenia na prípojke plynu s výkonom odberného plynového zariadenia do 25 Nm3/h vrátane so vstupným pretlakom plynu do 0,4 MPa vrátane, okrem acetylénovodu, (h) spotrebu plynu spaľovaním s výkonom od 5kW do 0,5 MW vrátane zariadenia na výrobu ochranných atmosfér pri tepelnom spracúvaní a spotrebiča, pri ktorom sa vyžaduje napojenie na odťah spalínod 14. 5. 2013
- 3odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení elektrických, Oprava vyhradených technických zariadení elektrických v rozsahu: (OU) oprava a údržba, (R) rekonštrukcia, (M) montáž do funkčného celku na mieste budúcej prevádzky, v rozsahu: E1.1 technické zariadenia elektrické s napätím do 52 kV vrátane bleskozvodov pre triedy objektov: A objekty bez nebezpečenstva výbuchu a B objekty s nebezpečenstvom výbuchuod 14. 5. 2013
- 4dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 16. 7. 2008
- 5výkon činnosti stavbyvedúceho s odborným zameraním technické, technologické a energetické vybavenie staviebod 16. 7. 2008
- 6výkon činnosti stavebného dozoru s odborným zameraním technické, technologické a energetické vybavenie staviebod 16. 7. 2008
- 7čistenie kanalizačných systémovod 16. 7. 2008
- 8diagnostika kanalizačných potrubíod 16. 7. 2008
- 9informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 16. 7. 2008
- 10výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 16. 7. 2008
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 16. 7. 2008
- 12prenájom hnuteľných vecíod 16. 7. 2008
- 13vedenie účtovníctvaod 16. 7. 2008
- 14administratívne službyod 16. 7. 2008
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 16. 7. 2008
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 16. 7. 2008
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 16. 7. 2008
- 18reklamné a marketingové službyod 16. 7. 2008
- 19projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 16. 7. 2008
- 20prípravné práce k realizácii stavbyod 16. 7. 2008
- 21uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 16. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44292678
- RÚZ ID
- 701201
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 16. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat641 416 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 8. 2008Registrácia platcu DPHSK2022649475