ElektroWaste, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (310 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 7. 2008
- Sídlo
- Korytovská 20, 95141, Lužianky
- EBITDA marža51,7 %
- ROA (návratnosť aktív)3,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,8 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť37,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.22netIncome: 68 901revenue: 310 089prevNetIncome: 157 398
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 37.74equity: 700 977assets: 1 857 602
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.26equity: 700 977assets: 1 857 602
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.01revenueYoY: -14.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 51.67netMargin: 22.22ebitda: 160 224revenue: 310 089
Altman Z''-Score3.23Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.36 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.49 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.71 % vs. predchádzajúce 8.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.26 % vs. predchádzajúce 63.89 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.17× vs. predchádzajúce 0.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.22 % vs. predchádzajúca 43.59 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.74 % vs. predchádzajúca 36.11 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 14 % na 310 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 22.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.22 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 51.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 310 tis. € | 361 tis. € | −14,1 % |
| EBITDA | 160 tis. € | 221 tis. € | −27,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 144 tis. € | 199 tis. € | −27,7 % |
| Čistý zisk | 69 tis. € | 157 tis. € | −56,2 % |
| Aktíva | 1,9 mil. € | 1,8 mil. € | +2,2 % |
| Vlastné imanie | 701 tis. € | 656 tis. € | +6,9 % |
- 17. 7. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie37.7%
- Cudzie zdroje62.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 310 tis. € | 1,9 mil. € | 701 tis. € | 160 tis. € | 69 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 361 tis. € | 1,8 mil. € | 656 tis. € | 221 tis. € | 157 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 320 tis. € | 1,7 mil. € | 600 tis. € | 278 tis. € | 172 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 376 tis. € | 1,6 mil. € | 460 tis. € | 214 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 381 tis. € | 1,4 mil. € | 338 tis. € | 187 tis. € | 100 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 367 tis. € | 1,3 mil. € | 238 tis. € | 89 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 447 tis. € | 1,2 mil. € | 203 tis. € | 101 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 402 tis. € | 1,2 mil. € | 158 tis. € | 121 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 315 tis. € | 1,0 mil. € | 97 tis. € | 32 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 237 tis. € | 910 tis. € | 95 tis. € | 32 tis. € | 10 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 7. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 17. 7. 2008
- 2podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 17. 7. 2008
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 7. 2008
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 17. 7. 2008
- 5prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 7. 2008
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 17. 7. 2008
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 7. 2008
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 17. 7. 2008
- 9organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 7. 2008
- 10reklamné a marketingové službyod 17. 7. 2008
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 7. 2008
- 12prenájom hnuteľných vecíod 17. 7. 2008
- 13vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 17. 7. 2008
- 14čistiace a upratovacie službyod 17. 7. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44296592
- RÚZ ID
- 698405
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 7. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat446 768 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022681452