SFILMUJ s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 43/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2008
- Sídlo
- Kostolná pri Dunaji 50, 90301, Kostolná pri Dunaji
- EBITDA marža-92,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-6,0 %
- Zadlženosť14 %
- Kapitálová primeranosť85,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -97.37netIncome: -9 350revenue: 9 603prevNetIncome: -4 905
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 85.79equity: 154 981assets: 180 654
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 14.21equity: 154 981assets: 180 654
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -38.71revenueYoY: -36.49validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -92.45netMargin: -97.37ebitda: -8 878revenue: 9 603
Altman Z''-Score10.50Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.18 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.18 % vs. predchádzajúce -2.58 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 14.21 % vs. predchádzajúce 13.45 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.08×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -97.37 % vs. predchádzajúca -32.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 85.79 % vs. predchádzajúca 86.55 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9603 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 36 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -97.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 15 tis. € | −36,5 % |
| EBITDA | -9 tis. € | -5 tis. € | −86,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | -4 tis. € | −86,4 % |
| Čistý zisk | -9 tis. € | -5 tis. € | −90,6 % |
| Aktíva | 181 tis. € | 190 tis. € | −4,9 % |
| Vlastné imanie | 155 tis. € | 164 tis. € | −5,7 % |
- 15. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie85.8%
- Cudzie zdroje14.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 181 tis. € | 155 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 15 tis. € | 190 tis. € | 164 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 19 tis. € | 195 tis. € | 169 tis. € | -15 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 210 tis. € | 184 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 50 tis. € | 219 tis. € | 193 tis. € | 1 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 107 tis. € | 265 tis. € | 197 tis. € | 21 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 83 tis. € | 205 tis. € | 184 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 258 tis. € | 316 tis. € | 179 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 488 tis. € | 530 tis. € | 167 tis. € | 207 tis. € | 161 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 482 tis. € | 501 tis. € | 6 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 8. 2008 → 9. 2. 2023
SZALAY-STAV, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 10. 8. 2021
- 2Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 8. 2021
- 3Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 10. 8. 2021
- 4Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 10. 8. 2021
- 5Fotografické službyod 10. 8. 2021
- 6Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 10. 8. 2021
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 8. 2021
- 8Služby požičovníod 10. 8. 2021
- 9reklamné a marketingové službyod 15. 8. 2008
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 8. 2008
- 11uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 8. 2008
- 12výkon činnosti stavbyvedúcehood 15. 8. 2008
- 13murárstvood 15. 8. 2008
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 8. 2008
- 15prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 8. 2008
- 16dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 8. 2008
- 17nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 8. 2008
- 18administratívne službyod 15. 8. 2008
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 8. 2008
- 20prenájom hnuteľných vecíod 15. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44311605
- RÚZ ID
- 739892
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat488 161 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 22. 8. 2008Registrácia platcu DPHSK2022662994
- 15. 8. 2008Zmena obchodného mena→ SZALAY-STAV, s. r. o.