IZOVIA, spol. s r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 32 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (344 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 8. 2008
- Sídlo
- Lazná 100/37, 03101, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža17,6 %
- ROA (návratnosť aktív)14,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,7 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť38,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.81netIncome: 47 575revenue: 344 448prevNetIncome: 43 132
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.37equity: 126 048assets: 328 528
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 61.63equity: 126 048assets: 328 528
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.59revenueYoY: -32.31validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.63netMargin: 13.81ebitda: 60 717revenue: 344 448
Altman Z''-Score4.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.76 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.06 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.48 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.48 % vs. predchádzajúce 24.48 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 61.63 % vs. predchádzajúce 55.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.05× vs. predchádzajúce 2.89×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.81 % vs. predchádzajúca 8.48 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.37 % vs. predchádzajúca 44.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 32 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 13.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 14.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 344 tis. € | 509 tis. € | −32,3 % |
| EBITDA | 61 tis. € | 54 tis. € | +11,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 55 tis. € | 49 tis. € | +11,9 % |
| Čistý zisk | 48 tis. € | 43 tis. € | +10,3 % |
| Aktíva | 329 tis. € | 176 tis. € | +86,4 % |
| Vlastné imanie | 126 tis. € | 78 tis. € | +60,6 % |
- 9. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie38.4%
- Cudzie zdroje61.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 344 tis. € | 329 tis. € | 126 tis. € | 61 tis. € | 48 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 509 tis. € | 176 tis. € | 78 tis. € | 54 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 275 tis. € | 141 tis. € | 81 tis. € | 25 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 484 tis. € | 147 tis. € | 68 tis. € | 62 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 283 tis. € | 151 tis. € | 35 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 166 tis. € | 113 tis. € | 58 tis. € | -7 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 341 tis. € | 209 tis. € | 101 tis. € | 20 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 495 tis. € | 230 tis. € | 154 tis. € | 89 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 218 tis. € | 142 tis. € | 91 tis. € | 9 tis. € | 182 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 274 tis. € | 169 tis. € | 91 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 12. 2019 → 18. 12. 2019
Lazná /37, Liptovský Mikuláš - Bodice
- Založenie spoločnosti9. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 8. 2008 → 4. 12. 2019
Bodice 100, Liptovský Mikuláš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 8. 2008
- 2izolatérstvood 9. 8. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 9. 8. 2008
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 8. 2008
- 5prenájom hnuteľných vecíod 9. 8. 2008
- 6ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44317301
- RÚZ ID
- 708833
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat508 891 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 5. 12. 2019Zmena sídlaLazná /37, Liptovský Mikuláš - Bodice
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 9. 2008Registrácia platcu DPHSK2022662576
- 9. 8. 2008Zmena sídlaBodice 100, Liptovský Mikuláš