UMI, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -9.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (975 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 9. 2008
- Sídlo
- Bzovícka 26, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)6,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,7 %
- Zadlženosť32 %
- Kapitálová primeranosť67,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.33netIncome: 22 678revenue: 974 880prevNetIncome: 15 688
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 67.64equity: 234 751assets: 347 034
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 32.36equity: 234 751assets: 347 034
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 94.27revenueYoY: -9.33validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.96netMargin: 2.33ebitda: 28 841revenue: 974 880
Altman Z''-Score6.21Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.33 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.47 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.53 % vs. predchádzajúce 4.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 32.36 % vs. predchádzajúce 39.85 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.81× vs. predchádzajúce 3.05×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.33 % vs. predchádzajúca 1.46 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 67.64 % vs. predchádzajúca 60.15 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 9 % na 975 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 975 tis. € | 1,1 mil. € | −9,3 % |
| EBITDA | 29 tis. € | 20 tis. € | +44,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 26 tis. € | 18 tis. € | +44,9 % |
| Čistý zisk | 23 tis. € | 16 tis. € | +44,6 % |
| Aktíva | 347 tis. € | 353 tis. € | −1,6 % |
| Vlastné imanie | 235 tis. € | 212 tis. € | +10,7 % |
- 18. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie67.6%
- Cudzie zdroje32.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 975 tis. € | 347 tis. € | 235 tis. € | 29 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 353 tis. € | 212 tis. € | 20 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 302 tis. € | 196 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 267 tis. € | 162 tis. € | 56 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 994 tis. € | 211 tis. € | 117 tis. € | 52 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 828 tis. € | 164 tis. € | 76 tis. € | 54 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 689 tis. € | 110 tis. € | 36 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 553 tis. € | 90 tis. € | 21 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 432 tis. € | 71 tis. € | 14 tis. € | 17 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 45 € | -915 € | 126 € | -929 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44321686
- RÚZ ID
- 697628
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 294 543 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022680704