LUNI SK s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (766 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 8. 2008
- Sídlo
- Pri trati 897/5, 90028, Ivanka pri Dunaji
- EBITDA marža22,8 %
- ROA (návratnosť aktív)35,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,0 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť37,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.85netIncome: 113 769revenue: 765 887prevNetIncome: 109 004
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 37.58equity: 121 072assets: 322 206
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 62.42equity: 121 072assets: 322 206
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.21revenueYoY: 6.14validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.79netMargin: 14.85ebitda: 174 517revenue: 765 887
Altman Z''-Score8.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.74 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.29 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.63 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 35.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 35.31 % vs. predchádzajúce 25.55 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 62.42 % vs. predchádzajúce 41.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.38× vs. predchádzajúce 1.69×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.85 % vs. predchádzajúca 15.11 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 37.58 % vs. predchádzajúca 59.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 6 % na 766 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 766 tis. € | 722 tis. € | +6,1 % |
| EBITDA | 175 tis. € | 153 tis. € | +13,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 157 tis. € | 138 tis. € | +13,9 % |
| Čistý zisk | 114 tis. € | 109 tis. € | +4,4 % |
| Aktíva | 322 tis. € | 427 tis. € | −24,5 % |
| Vlastné imanie | 121 tis. € | 252 tis. € | −51,9 % |
- 12. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie37.6%
- Cudzie zdroje62.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 766 tis. € | 322 tis. € | 121 tis. € | 175 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 722 tis. € | 427 tis. € | 252 tis. € | 153 tis. € | 109 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 642 tis. € | 299 tis. € | 143 tis. € | 162 tis. € | 121 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 351 tis. € | 89 tis. € | 22 tis. € | 62 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 293 tis. € | 84 tis. € | 40 tis. € | 31 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 268 tis. € | 76 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 405 tis. € | 96 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 415 tis. € | 102 tis. € | 11 tis. € | 21 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 375 tis. € | 114 tis. € | 792 € | 14 tis. € | -768 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 409 tis. € | 47 tis. € | 2 tis. € | 6 tis. € | -854 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 8. 2008 → 7. 10. 2022
Nové záhrady III 2A, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 12. 8. 2008
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 12. 8. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 12. 8. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 12. 8. 2008
- 5nákladná cestná doprava vykonávaná nákladnými motorovými vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 12. 8. 2008
- 6nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 12. 8. 2008
- 7poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 12. 8. 2008
- 8prevádzkovanie výdajne stravyod 12. 8. 2008
- 9ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 12. 8. 2008
- 10čistiace a upratovacie službyod 12. 8. 2008
- 11organizovanie voľného času detí a seniorovod 12. 8. 2008
- 12činnosť dennej starostlivosti o deti v rozsahu voľnej živnostiod 12. 8. 2008
- 13mäsiarstvood 12. 8. 2008
- 14pohostinská činnosťod 12. 8. 2008
- 15prípravné práce k realizácií stavbyod 12. 8. 2008
- 16uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 8. 2008
- 17dokončovacie stavebné práce pri realizácií exteriérov a interiérovod 12. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44328320
- RÚZ ID
- 702973
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat765 887 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 3. 2009Registrácia platcu DPHSK2022664985
- 12. 8. 2008Zmena sídlaNové záhrady III 2A, Bratislava