LACARDI ESTATE s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 18 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 53/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (79 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 9. 2008
- Sídlo
- Vlčie Hrdlo 1037, 82107, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža28,9 %
- ROA (návratnosť aktív)11,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť236 %
- Kapitálová primeranosť-136,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 26.10netIncome: 20 685revenue: 79 242prevNetIncome: 11 161
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -136.08equity: -251 649assets: 184 928
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 236.08equity: -251 649assets: 184 928
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.82revenueYoY: 18.11validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 28.91netMargin: 26.10ebitda: 22 908revenue: 79 242
Altman Z''-Score-4.28Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -2.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.71 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.71 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.19 % vs. predchádzajúce 6.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 236.08 % vs. predchádzajúce 265.23 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 0.41×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.10 % vs. predchádzajúca 16.64 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -136.08 % vs. predchádzajúca -165.23 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 18 % na 79 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 26.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.26 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 28.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 79 tis. € | 67 tis. € | +18,1 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 11 tis. € | +99,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 10 tis. € | +99,4 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | 11 tis. € | +85,3 % |
| Aktíva | 185 tis. € | 165 tis. € | +12,2 % |
| Vlastné imanie | -252 tis. € | -272 tis. € | +7,6 % |
- 24. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 437 tis. €
- Aktíva spolu
- 185 tis. €
- Vlastné imanie
- −252 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 79 tis. € | 185 tis. € | -252 tis. € | 23 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 67 tis. € | 165 tis. € | -272 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 44 tis. € | 153 tis. € | -283 tis. € | -9 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 27 tis. € | 159 tis. € | -275 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 28 tis. € | 152 tis. € | -269 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 26 tis. € | 192 tis. € | -225 tis. € | -37 tis. € | -37 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 43 tis. € | 221 tis. € | -188 tis. € | -40 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 35 tis. € | 252 tis. € | -146 tis. € | -26 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 49 tis. € | 287 tis. € | -119 tis. € | 1 tis. € | -227 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 57 tis. € | 277 tis. € | -119 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1odevná výrobaod 6. 10. 2009
- 2úprava zeleneod 24. 9. 2008
- 3inžinierska činnosť - obstarávateľská činnosť v stavebníctveod 24. 9. 2008
- 4predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh ako aj bezmäsitých jedálod 24. 9. 2008
- 5marketingod 24. 9. 2008
- 6podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľnej živnostiod 24. 9. 2008
- 7prenájom motorových vozidielod 24. 9. 2008
- 8predaj na priamu konzumáciu jedál,nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 24. 9. 2008
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 24. 9. 2008
- 10organizovanie výstavod 24. 9. 2008
- 11poskytovanie dátových služieb - internetová čitáreňod 24. 9. 2008
- 12prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 9. 2008
- 13sprostredkovanie predaja, prenájmu, kúpy nehnuteľností /realitná činnosť/od 24. 9. 2008
- 14výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmienod 24. 9. 2008
- 15prípravné práce k realizácií stavbyod 24. 9. 2008
- 16uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 9. 2008
- 17obstarávanie služieb spojených so správou bytového/ nebytového fonduod 24. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44328893
- RÚZ ID
- 716454
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat79 242 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 8. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022683124