Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

PRAVEDO s.r.o.

aktívna
Veľké Kozmálovce 285, 93521, Veľké Kozmálovce
podľa §4, registrácia od 1. 8. 2010
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)17 tis. €
24,0 %vs 2024
Zisk (2025)-6 tis. €
5813×vs 2024
Vlastné imanie (2025)4 tis. €
39,3 %vs 2024
Zadlženosť (2025)58 %
12,7 %Strednávs 2024
ROE (2025)-134.0 %
9584×Stratavs 2024

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 24 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 27/100

Hlavnou slabinou je ziskovosť.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -24 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 8. 2008
Sídlo
Veľké Kozmálovce 285, 93521, Veľké Kozmálovce
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-28,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-55,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-134,0 %
  • Zadlženosť58 %
  • Kapitálová primeranosť41,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (17 tis. €), je dlhodobo stratová.
27/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -33.24
  • netIncome: -5 814
  • revenue: 17 490
  • prevNetIncome: -1.00
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 41.72
  • equity: 4 338
  • assets: 10 399
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 58.28
  • equity: 4 338
  • assets: 10 399
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -9.63
  • revenueYoY: -24.05
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -28.42
  • netMargin: -33.24
  • ebitda: -4 970
  • revenue: 17 490
Altman Z''-Score-5.10Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.82aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.94aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.73aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.75presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -55.91 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -55.91 % vs. predchádzajúce -0.01 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 58.28 % vs. predchádzajúce 51.70 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.68× vs. predchádzajúce 1.56×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -33.24 % vs. predchádzajúca -0.00 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.72 % vs. predchádzajúca 48.30 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -134 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (4338 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 17490 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 24 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -33.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby17 tis. €23 tis. €−24,0 %
EBITDA-5 tis. €815 €−709,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-4 tis. €734 €−709,8 %
Čistý zisk-6 tis. €-1 €−5813×
Aktíva10 tis. €15 tis. €−29,8 %
Vlastné imanie4 tis. €7 tis. €−39,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 8. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby