Lekáreň VAŠE ZDRAVIE - Na Bráne, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 30/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 8. 2008
- Sídlo
- Kapitulská 1, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)5,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť158 %
- Kapitálová primeranosť-57,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.05netIncome: 24 085revenue: 2 300 818prevNetIncome: -31 424
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -57.72equity: -235 946assets: 408 792
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 157.72equity: -235 946assets: 408 792
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.61revenueYoY: 11.76validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.88netMargin: 1.05ebitda: 66 310revenue: 2 300 818
Altman Z''-Score-2.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.89 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.89 % vs. predchádzajúce -8.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 157.72 % vs. predchádzajúce 169.45 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.63× vs. predchádzajúce 5.53×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.05 % vs. predchádzajúca -1.53 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -57.72 % vs. predchádzajúca -69.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 2.3 mil. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+12 %), aktíva (+10 %), vlastné imanie (+9 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 2,1 mil. € | +11,8 % |
| EBITDA | 66 tis. € | 9 tis. € | +653,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 60 tis. € | 8 tis. € | +653,8 % |
| Čistý zisk | 24 tis. € | -31 tis. € | +176,6 % |
| Aktíva | 409 tis. € | 372 tis. € | +9,9 % |
| Vlastné imanie | -236 tis. € | -258 tis. € | +8,7 % |
- 20. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 645 tis. €
- Aktíva spolu
- 409 tis. €
- Vlastné imanie
- −236 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 409 tis. € | -236 tis. € | 66 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 372 tis. € | -258 tis. € | 9 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 333 tis. € | -227 tis. € | 11 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,8 mil. € | 341 tis. € | -206 tis. € | 34 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 298 tis. € | -208 tis. € | -42 tis. € | -58 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 252 tis. € | -150 tis. € | -10 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,0 mil. € | 270 tis. € | -128 tis. € | -11 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 841 tis. € | 229 tis. € | -99 tis. € | -6 tis. € | -28 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 234 tis. € | -70 tis. € | 31 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 730 tis. € | 245 tis. € | -80 tis. € | -3 tis. € | -22 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla22. 8. 2009 → 8. 3. 2022
Jabloňová 29, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti20. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla20. 8. 2008 → 21. 8. 2009
Matuškova 1, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie lekárenskej starostlivosti vo verejnej lekárniod 29. 5. 2010
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 8. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 8. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 8. 2008
- 5reklamné a marketingové službyod 20. 8. 2008
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 8. 2008
- 7kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 8. 2008
- 8faktoring a forfaitingod 20. 8. 2008
- 9prieskum trhu a verejnej mienkyod 20. 8. 2008
- 10prenájom hnuteľných vecíod 20. 8. 2008
- 11vedenie účtovníctvaod 20. 8. 2008
- 12finančný leasingod 20. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44337931
- RÚZ ID
- 717831
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 300 818 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 22. 8. 2009Zmena sídlaJabloňová 29, Banská Bystrica
- 19. 9. 2008Registrácia platcu DPHSK2022673367
- 20. 8. 2008Zmena sídlaMatuškova 1, Banská Bystrica