DIAND TRADE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (3,8 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 10. 2008
- Sídlo
- Priemyselná 9/C, 91701, Trnava
- EBITDA marža12,1 %
- ROA (návratnosť aktív)19,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)34,2 %
- Zadlženosť44 %
- Kapitálová primeranosť55,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.97netIncome: 300 947revenue: 3 775 922prevNetIncome: 34 462
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.58equity: 880 467assets: 1 584 126
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.42equity: 880 467assets: 1 584 126
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.80revenueYoY: 32.77validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.08netMargin: 7.97ebitda: 456 161revenue: 3 775 922
Altman Z''-Score7.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.64 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.31 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.00 % vs. predchádzajúce 2.43 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.42 % vs. predchádzajúce 59.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.38× vs. predchádzajúce 2.00×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.97 % vs. predchádzajúca 1.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.58 % vs. predchádzajúca 40.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 3.8 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 56 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 19.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,8 mil. € | 2,8 mil. € | +32,8 % |
| EBITDA | 456 tis. € | 79 tis. € | +478,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 411 tis. € | 71 tis. € | +478,6 % |
| Čistý zisk | 301 tis. € | 34 tis. € | +773,3 % |
| Aktíva | 1,6 mil. € | 1,4 mil. € | +11,7 % |
| Vlastné imanie | 880 tis. € | 580 tis. € | +51,8 % |
- 4. 10. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.6%
- Cudzie zdroje44.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,8 mil. € | 1,6 mil. € | 880 tis. € | 456 tis. € | 301 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,8 mil. € | 1,4 mil. € | 580 tis. € | 79 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,1 mil. € | 545 tis. € | 51 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,0 mil. € | 1,3 mil. € | 749 tis. € | 104 tis. € | 67 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | 697 tis. € | 115 tis. € | 78 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,1 mil. € | 618 tis. € | 225 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3,7 mil. € | 1,5 mil. € | 840 tis. € | 582 tis. € | 262 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3,2 mil. € | 1,2 mil. € | 575 tis. € | 491 tis. € | 264 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3,2 mil. € | 1,2 mil. € | 528 tis. € | 510 tis. € | 244 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2,5 mil. € | 1,0 mil. € | 516 tis. € | 326 tis. € | 183 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 10. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla4. 10. 2008 → 29. 5. 2023
Odbojárska 1982/33, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 21. 3. 2026
- 2mechanické triedenie a mechanické úpravy súčiastok, častí strojov a zariadeníod 21. 3. 2026
- 3Sprostredkovanie zamestnania za úhradu okrem činnosti športového agentaod 21. 3. 2026
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 3. 2026
- 5baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 21. 3. 2026
- 6prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 3. 2026
- 7uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 3. 2026
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 3. 2026
- 9prenájom hnuteľných vecíod 21. 3. 2026
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 3. 2026
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 3. 2026
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 3. 2026
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 3. 2026
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 21. 3. 2026
- 15nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 21. 3. 2026
- 16administratívne službyod 21. 3. 2026
- 17vedenie účtovníctvaod 21. 3. 2026
- 18reklamné a marketingové službyod 21. 3. 2026
- 19čistiace a upratovacie službyod 21. 3. 2026
- 20prípravné práce pri oprave a údržbe pracovných strojovod 21. 3. 2026
- 21výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 21. 3. 2026
- 22odevná výrobaod 21. 3. 2026
- 23faktoring a forfaitingod 21. 3. 2026
- 24poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 21. 3. 2026
- 25podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 21. 3. 2026
- 26poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 21. 3. 2026
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44343655
- RÚZ ID
- 704605
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 10. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat3 775 922 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 11. 2008Registrácia platcu DPHSK2022688305
- 4. 10. 2008Zmena sídlaOdbojárska 1982/33, Trnava