PRO - GE, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (531 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 9. 2008
- Sídlo
- Spojovacia 7, 94901, Nitra
- EBITDA marža14,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-4,3 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť31,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.48netIncome: -7 844revenue: 530 763prevNetIncome: 18 430
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.60equity: 181 954assets: 575 764
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.40equity: 181 954assets: 575 764
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.14revenueYoY: -15.95validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.69netMargin: -1.48ebitda: 77 962revenue: 530 763
Altman Z''-Score2.12Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.36 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.36 % vs. predchádzajúce 2.62 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.40 % vs. predchádzajúce 73.00 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.92× vs. predchádzajúce 0.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.48 % vs. predchádzajúca 2.92 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.60 % vs. predchádzajúca 27.00 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 531 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 531 tis. € | 631 tis. € | −15,9 % |
| EBITDA | 78 tis. € | 116 tis. € | −32,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 70 tis. € | 104 tis. € | −32,8 % |
| Čistý zisk | -8 tis. € | 18 tis. € | −142,6 % |
| Aktíva | 576 tis. € | 703 tis. € | −18,1 % |
| Vlastné imanie | 182 tis. € | 190 tis. € | −4,1 % |
- 5. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.6%
- Cudzie zdroje68.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 531 tis. € | 576 tis. € | 182 tis. € | 78 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 631 tis. € | 703 tis. € | 190 tis. € | 116 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 632 tis. € | 651 tis. € | 171 tis. € | 131 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 594 tis. € | 588 tis. € | 136 tis. € | 80 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 607 tis. € | 553 tis. € | 129 tis. € | 87 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 491 tis. € | 572 tis. € | 119 tis. € | 31 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 587 tis. € | 568 tis. € | 149 tis. € | 56 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 659 tis. € | 578 tis. € | 161 tis. € | 78 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 688 tis. € | 505 tis. € | 154 tis. € | 76 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 588 tis. € | 244 tis. € | 143 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1zámočníctvood 21. 11. 2008
- 2nástrojárstvood 21. 11. 2008
- 3kovoobrábanieod 21. 11. 2008
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 9. 2008
- 5vedenie účtovníctvaod 5. 9. 2008
- 6poradenstvo v oblasti výroby a konštrukcieod 5. 9. 2008
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti strojárenstvaod 5. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44344236
- RÚZ ID
- 691196
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat688 344 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 3. 10. 2008Registrácia platcu DPHSK2022673807