Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

FORKYS s.r.o.

aktívna
Betliarska 12, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2016)41 tis. €
140,7 %vs 2015
Zisk (2016)4 tis. €
19×vs 2015
Vlastné imanie (2016)12 tis. €
47,6 %vs 2015
Zadlženosť (2016)93 %
373,8 %Vysokávs 2015
ROE (2016)32.3 %
13×Výbornévs 2015

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 141 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 93 % aktív
Ziskováčistá marža 10 %
Silný rasttržby +141 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 8. 2008
Sídlo
Betliarska 12, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2016)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža15,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)32,3 %
  • Zadlženosť93 %
  • Kapitálová primeranosť6,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (41 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 9.68
  • netIncome: 3 933
  • revenue: 40 617
  • prevNetIncome: -221.00
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 6.82
  • equity: 12 193
  • assets: 178 900
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 93.18
  • equity: 12 193
  • assets: 178 900
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 130.57
  • revenueYoY: 140.68
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 15.65
  • netMargin: 9.68
  • ebitda: 6 356
  • revenue: 40 617
Altman Z''-Score0.51Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.13aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.10aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.20aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.08presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.20 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.20 % vs. predchádzajúce -2.15 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 93.18 % vs. predchádzajúce 19.67 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 1.64×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 9.68 % vs. predchádzajúca -1.31 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.82 % vs. predchádzajúca 80.33 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 40617 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 141 % na 41 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 9.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1640 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2016)
Položka20162015Zmena
Tržby41 tis. €17 tis. €+140,7 %
EBITDA6 tis. €310 €+20×
Prevádzkový výsledok (EBIT)6 tis. €279 €+20×
Čistý zisk4 tis. €-221 €+19×
Aktíva179 tis. €10 tis. €+16×
Vlastné imanie12 tis. €8 tis. €+47,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 8. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
  • 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby