Fajka s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +8.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (262 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 8. 2008
- Sídlo
- A. Hlinku 1452/3, 02201, Čadca
- EBITDA marža11,9 %
- ROA (návratnosť aktív)8,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)64,8 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť12,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.40netIncome: 14 175revenue: 262 364prevNetIncome: 2 078
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.74equity: 21 885assets: 171 785
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.26equity: 21 885assets: 171 785
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.34revenueYoY: 8.02validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.91netMargin: 5.40ebitda: 31 241revenue: 262 364
Altman Z''-Score2.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.25 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.25 % vs. predchádzajúce 1.31 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.26 % vs. predchádzajúce 95.13 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.53× vs. predchádzajúce 1.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.40 % vs. predchádzajúca 0.86 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.74 % vs. predchádzajúca 4.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 262 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 5.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 262 tis. € | 243 tis. € | +8,0 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 14 tis. € | +123,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 13 tis. € | +123,5 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 2 tis. € | +582,1 % |
| Aktíva | 172 tis. € | 158 tis. € | +8,5 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 8 tis. € | +183,9 % |
- 26. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.7%
- Cudzie zdroje87.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 262 tis. € | 172 tis. € | 22 tis. € | 31 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 243 tis. € | 158 tis. € | 8 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 498 tis. € | 210 tis. € | 54 tis. € | 12 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 525 tis. € | 241 tis. € | 56 tis. € | 8 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 404 tis. € | 230 tis. € | 58 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 368 tis. € | 207 tis. € | 54 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 479 tis. € | 164 tis. € | 51 tis. € | 34 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 453 tis. € | 106 tis. € | 34 tis. € | 30 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 494 tis. € | 123 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 296 tis. € | 148 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 8. 2008 → 17. 10. 2011
S.Sakalovej 145/6, Bytča
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 2. 6. 2022
- 2Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 2. 6. 2022
- 3Prevádzkovanie výdajne stravyod 2. 6. 2022
- 4Osadzovanie a údržba dopravného značenia a inštalovanie dopravných značiekod 20. 3. 2019
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 3. 2019
- 6Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 20. 3. 2019
- 7Výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 20. 3. 2019
- 8Dizajnérske činnostiod 20. 3. 2019
- 9Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 20. 3. 2019
- 10Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov, oprava, údržba, renovácia nábytku vrátane čalúnnictvaod 20. 3. 2019
- 11Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z dreva, slamy, šúpolia, prútia, korkuod 20. 3. 2019
- 12Výroba celulózy a papieraod 20. 3. 2019
- 13Výroba výrobkov z papieraod 20. 3. 2019
- 14Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovín, písmomaliarstvood 20. 3. 2019
- 15Výroba matracovod 20. 3. 2019
- 16Výroba kovového nábytkuod 20. 3. 2019
- 17Výroba bižutérie a suvenírovod 20. 3. 2019
- 18Výroba hudobných nástrojovod 20. 3. 2019
- 19Výroba hračiek a hierod 20. 3. 2019
- 20Výroba metiel, kief a maliarskeho náradiaod 20. 3. 2019
- 21Výroba sviečok a tieniacej technikyod 20. 3. 2019
- 22Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 3. 2019
- 23Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 20. 3. 2019
- 24Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 20. 3. 2019
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 7. 2016
- 26Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 7. 2016
- 27Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2016
- 28Prenájom nehnuteľností, ak sa popri prenájme poskytujú aj iné než základné služby spojené s prenájmomod 19. 7. 2016
- 29Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 7. 2016
- 30Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 19. 7. 2016
- 31Počítačové službyod 19. 7. 2016
- 32Administratívne službyod 19. 7. 2016
- 33Prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 7. 2016
- 34Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 7. 2016
- 35Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 7. 2016
- 36Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 7. 2016
- 37Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 19. 7. 2016
- 38Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 7. 2016
- 39Skladovanieod 19. 7. 2016
- 40Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 19. 7. 2016
- 41Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 7. 2016
- 42Fotografické službyod 19. 7. 2016
- 43reklamné a marketingové službyod 26. 8. 2008
- 44kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44349556
- RÚZ ID
- 685193
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat525 351 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 9. 2008Registrácia platcu DPHSK2022666712
- 26. 8. 2008Zmena sídlaS.Sakalovej 145/6, Bytča