ENNA s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 9. 2008
- Sídlo
- Jamnického 2, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža6,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,5 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.530netIncome: 51.00revenue: 9 628prevNetIncome: 914.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.98equity: 2 006assets: 15 457
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.02equity: 2 006assets: 15 457
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.65revenueYoY: -17.79validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.42netMargin: 0.530ebitda: 618.00revenue: 9 628
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.33 % vs. predchádzajúce 32.77 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.02 % vs. predchádzajúce 29.90 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.62× vs. predchádzajúce 4.20×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.53 % vs. predchádzajúca 7.80 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.98 % vs. predchádzajúca 70.10 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 9628 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 9628 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 454 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 12 tis. € | −17,8 % |
| EBITDA | 618 € | 1 tis. € | −58,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 556 € | 1 tis. € | −58,6 % |
| Čistý zisk | 51 € | 914 € | −94,4 % |
| Aktíva | 15 tis. € | 3 tis. € | +454,2 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 2 tis. € | +2,6 % |
- 19. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.0%
- Cudzie zdroje87.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 618 € | 51 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 12 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 914 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 11 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 976 € | -135 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 2 tis. € | 2 tis. € | — | -4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44349866
- RÚZ ID
- 689650
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat11 712 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna