WOJAS Slovakia, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 10 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 13/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (1,4 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 8. 2008
- Sídlo
- Garbiarska 695, 03101, Liptovský Mikuláš
- EBITDA marža2,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť309 %
- Kapitálová primeranosť-209,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.15netIncome: -30 798revenue: 1 434 389prevNetIncome: 133 042
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -209.17equity: -861 188assets: 411 714
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 309.17equity: -861 188assets: 411 714
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.29revenueYoY: -10.09validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.74netMargin: -2.15ebitda: 39 270revenue: 1 434 389
Altman Z''-Score-11.68Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -4.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -7.40 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.54 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.48 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.48 % vs. predchádzajúce 35.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 309.17 % vs. predchádzajúce 319.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.48× vs. predchádzajúce 4.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.15 % vs. predchádzajúca 8.34 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -209.17 % vs. predchádzajúca -219.20 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 1.4 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,4 mil. € | 1,6 mil. € | −10,1 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 214 tis. € | −81,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 193 tis. € | −81,7 % |
| Čistý zisk | -31 tis. € | 133 tis. € | −123,1 % |
| Aktíva | 412 tis. € | 379 tis. € | +8,7 % |
| Vlastné imanie | -861 tis. € | -830 tis. € | −3,7 % |
- 26. 8. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 1.3 mil. €
- Aktíva spolu
- 412 tis. €
- Vlastné imanie
- −861 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,4 mil. € | 412 tis. € | -861 tis. € | 39 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,6 mil. € | 379 tis. € | -830 tis. € | 214 tis. € | 133 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,5 mil. € | 488 tis. € | -963 tis. € | 302 tis. € | 225 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,3 mil. € | 419 tis. € | -1,2 mil. € | 98 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,4 mil. € | 494 tis. € | -1,2 mil. € | -118 tis. € | -216 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,6 mil. € | 1,0 mil. € | -996 tis. € | -248 tis. € | -368 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,1 mil. € | -629 tis. € | -231 tis. € | -385 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,1 mil. € | -244 tis. € | -142 tis. € | -281 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2,0 mil. € | 1,1 mil. € | -363 tis. € | 79 tis. € | -55 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,1 mil. € | 963 tis. € | -308 tis. € | 149 tis. € | 19 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 8. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 8. 2008
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 8. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 8. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 8. 2008
- 5reklamné a marketingové službyod 26. 8. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44357583
- RÚZ ID
- 709200
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 8. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat2 144 356 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 25. 9. 2008Registrácia platcu DPHSK2022679428