BuBy reality, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (161 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 9. 2008
- Sídlo
- Hlboká cesta 8375/20 A, 01001, Žilina
- EBITDA marža62,1 %
- ROA (návratnosť aktív)3,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1444,4 %
- Zadlženosť100 %
- Kapitálová primeranosť0,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.45netIncome: 5 532revenue: 160 549prevNetIncome: 7 035
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 0.209equity: 383.00assets: 183 142
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 99.79equity: 383.00assets: 183 142
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.23revenueYoY: 16.32validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 62.06netMargin: 3.45ebitda: 99 630revenue: 160 549
Altman Z''-Score3.09Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.00 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.02 % vs. predchádzajúce 3.56 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 99.79 % vs. predchádzajúce 102.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.88× vs. predchádzajúce 0.70×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.45 % vs. predchádzajúca 5.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.21 % vs. predchádzajúca -2.61 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 1444 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (383 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 161 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 62.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 0 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 161 tis. € | 138 tis. € | +16,3 % |
| EBITDA | 100 tis. € | 81 tis. € | +23,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 90 tis. € | 73 tis. € | +23,4 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 7 tis. € | −21,4 % |
| Aktíva | 183 tis. € | 198 tis. € | −7,3 % |
| Vlastné imanie | 383 € | -5 tis. € | +107,4 % |
- 5. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie0.2%
- Cudzie zdroje99.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 161 tis. € | 183 tis. € | 383 € | 100 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 138 tis. € | 198 tis. € | -5 tis. € | 81 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 53 tis. € | 269 tis. € | -12 tis. € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 51 tis. € | 267 tis. € | -8 tis. € | -13 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 56 tis. € | 267 tis. € | 6 tis. € | -6 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 63 tis. € | 236 tis. € | 13 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 118 tis. € | 203 tis. € | 24 tis. € | 71 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 40 tis. € | 128 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 32 tis. € | 126 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | -126 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 38 tis. € | 80 tis. € | 15 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla5. 9. 2008 → 10. 12. 2012
Hurbanova 4, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 5. 9. 2008
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 9. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 5. 9. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 5. 9. 2008
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 9. 2008
- 6administratívne službyod 5. 9. 2008
- 7reklamná činnosť a marketingové službyod 5. 9. 2008
- 8prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 9. 2008
- 9správa bytového fondu a nebytového fondu a jeho údržba v rozsahu obstarávania služiebod 5. 9. 2008
- 10organizovanie kurzov, školení a seminárovod 5. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44366817
- RÚZ ID
- 716659
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat160 549 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 10. 9. 2008Registrácia platcu DPHSK2022671541
- 5. 9. 2008Zmena sídlaHurbanova 4, Žilina