EKON - DENT, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 85/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (114 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 20. 9. 2008
- Sídlo
- Sadová 1861/12A, 90027, Bernolákovo
- EBITDA marža59,2 %
- ROA (návratnosť aktív)38,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)78,0 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť48,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 46.20netIncome: 52 792revenue: 114 277prevNetIncome: 54 400
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.85equity: 67 691assets: 138 570
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.15equity: 67 691assets: 138 570
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.02revenueYoY: -2.78validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 59.22netMargin: 46.20ebitda: 67 670revenue: 114 277
Altman Z''-Score13.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 9.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 38.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 38.10 % vs. predchádzajúce 35.97 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.15 % vs. predchádzajúce 54.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.82× vs. predchádzajúce 0.78×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 46.20 % vs. predchádzajúca 46.28 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.85 % vs. predchádzajúca 45.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 46.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.46 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 59.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 114 tis. € | 118 tis. € | −2,8 % |
| EBITDA | 68 tis. € | 71 tis. € | −5,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 61 tis. € | 64 tis. € | −5,2 % |
| Čistý zisk | 53 tis. € | 54 tis. € | −3,0 % |
| Aktíva | 139 tis. € | 151 tis. € | −8,4 % |
| Vlastné imanie | 68 tis. € | 69 tis. € | −1,4 % |
- 20. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.8%
- Cudzie zdroje51.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 114 tis. € | 139 tis. € | 68 tis. € | 68 tis. € | 53 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 118 tis. € | 151 tis. € | 69 tis. € | 71 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 104 tis. € | 133 tis. € | 58 tis. € | 59 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 95 tis. € | 124 tis. € | 47 tis. € | 45 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 86 tis. € | 114 tis. € | 46 tis. € | 43 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 85 tis. € | 105 tis. € | 46 tis. € | 41 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 103 tis. € | 111 tis. € | 62 tis. € | 65 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 95 tis. € | 90 tis. € | 50 tis. € | 51 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 75 tis. € | 72 tis. € | 38 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 57 tis. € | 50 tis. € | 26 tis. € | 24 tis. € | 17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti20. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 20. 9. 2008
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 20. 9. 2008
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 20. 9. 2008
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 20. 9. 2008
- 5opravy lekárskych prístrojov, nástrojov a zdravotníckych potriebod 20. 9. 2008
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 20. 9. 2008
- 7administratívne službyod 20. 9. 2008
- 8automatizované spracovanie dátod 20. 9. 2008
- 9vedenie účtovníctvaod 20. 9. 2008
- 10prenájom priemyselného a spotrebného tovaru, motorových vozidiel, strojov a zariadeníod 20. 9. 2008
- 11technickoorganizačné zabezpečenie kultúrnych, spoločenských a záujmových podujatíod 20. 9. 2008
- 12technickoorganizačné zabezpečenie kurzov, školení a seminárovod 20. 9. 2008
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 9. 2008
- 14nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenie, s výnimkou taxislužbyod 20. 9. 2008
- 15čistiace a upratovacie službyod 20. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44388586
- RÚZ ID
- 718639
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 20. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat117 548 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 10. 1. 2017Registrácia platcu DPHSK2022685390
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna