TOP GUN s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 31 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (330 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 9. 2008
- Sídlo
- Kopčianska 35/35, 90851, Holíč
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-27,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-170,1 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť16,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -13.17netIncome: -43 443revenue: 329 969prevNetIncome: 19 265
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 16.12equity: 25 546assets: 158 458
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 83.88equity: 25 546assets: 158 458
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.30revenueYoY: -31.10validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.891netMargin: -13.17ebitda: 2 940revenue: 329 969
Altman Z''-Score-1.91Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.32 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -27.42 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -27.42 % vs. predchádzajúce 11.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 83.88 % vs. predchádzajúce 71.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.08× vs. predchádzajúce 2.76×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -13.17 % vs. predchádzajúca 4.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 16.12 % vs. predchádzajúca 28.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -170 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (25546 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 31 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -13.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 330 tis. € | 479 tis. € | −31,1 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 78 tis. € | −96,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 70 tis. € | −96,2 % |
| Čistý zisk | -43 tis. € | 19 tis. € | −325,5 % |
| Aktíva | 158 tis. € | 173 tis. € | −8,6 % |
| Vlastné imanie | 26 tis. € | 49 tis. € | −47,7 % |
- 19. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie16.1%
- Cudzie zdroje83.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 330 tis. € | 158 tis. € | 26 tis. € | 3 tis. € | -43 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 479 tis. € | 173 tis. € | 49 tis. € | 78 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 236 tis. € | 65 tis. € | 30 tis. € | 41 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 169 tis. € | 37 tis. € | -756 € | 4 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 129 tis. € | 38 tis. € | -100 tis. € | -6 tis. € | -13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 156 tis. € | 33 tis. € | -87 tis. € | -61 tis. € | -68 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 116 tis. € | 69 tis. € | -65 tis. € | -33 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 114 tis. € | 87 tis. € | -23 tis. € | -3 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 58 tis. € | 73 tis. € | -27 tis. € | 5 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 43 tis. € | 45 tis. € | -26 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla25. 1. 2014 → 21. 5. 2025
SNP 1669/2, Holíč
- Založenie spoločnosti19. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 9. 2008 → 24. 1. 2014
Bratislavská 1518/7, Holíč
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 22. 9. 2022
- 2prevádzkovanie autoškolyod 31. 12. 2008
- 3vnútroštátna taxislužbaod 31. 12. 2008
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 9. 2008
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 9. 2008
- 6reklamné a marketingové službyod 19. 9. 2008
- 7prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 9. 2008
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 9. 2008
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 9. 2008
- 10prenájom hnuteľných vecíod 19. 9. 2008
- 11prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 9. 2008
- 12čistiace a upratovacie službyod 19. 9. 2008
- 13inštruktor autoškolyod 19. 9. 2008
- 14prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 9. 2008
- 15uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 9. 2008
- 16dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 9. 2008
- 17skladovanieod 19. 9. 2008
- 18nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 19. 9. 2008
- 19nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 9. 2008
- 20počítačové službyod 19. 9. 2008
- 21poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 19. 9. 2008
- 22administratívne službyod 19. 9. 2008
- 23diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 19. 9. 2008
- 24údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 19. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44401663
- RÚZ ID
- 717218
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat478 884 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 12. 2017Registrácia platcu DPHSK2022678361
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 1. 2014Zmena sídlaSNP 1669/2, Holíč
- 19. 9. 2008Zmena sídlaBratislavská 1518/7, Holíč