ecofleet slovakia s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 40 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (117 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 9. 2008
- Sídlo
- L. Novomeského 27/2632, 90201, Pezinok
- EBITDA marža27,4 %
- ROA (návratnosť aktív)13,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)211,4 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 22.98netIncome: 26 851revenue: 116 826prevNetIncome: -275.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.45equity: 12 700assets: 196 794
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.55equity: 12 700assets: 196 794
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.69revenueYoY: -39.60validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.43netMargin: 22.98ebitda: 32 044revenue: 116 826
Altman Z''-Score0.98Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.15 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.93 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.64 % vs. predchádzajúce -0.08 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.55 % vs. predchádzajúce 104.27 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.59× vs. predchádzajúce 0.58×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 22.98 % vs. predchádzajúca -0.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.45 % vs. predchádzajúca -4.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 41 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 211 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (12700 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 40 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 23.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.23 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 117 tis. € | 193 tis. € | −39,6 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 8 tis. € | +306,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 7 tis. € | +306,6 % |
| Čistý zisk | 27 tis. € | -275 € | +99× |
| Aktíva | 197 tis. € | 331 tis. € | −40,6 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | -14 tis. € | +189,7 % |
- 25. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.5%
- Cudzie zdroje93.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 117 tis. € | 197 tis. € | 13 tis. € | 32 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 193 tis. € | 331 tis. € | -14 tis. € | 8 tis. € | -275 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 222 tis. € | 445 tis. € | -8 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 242 tis. € | 419 tis. € | -11 tis. € | -20 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 197 tis. € | 369 tis. € | 20 tis. € | 8 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 161 tis. € | 312 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 67 tis. € | 137 tis. € | 24 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 47 tis. € | 21 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 9. 2008 → 13. 11. 2014
SOELMA, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1služby požičovníod 19. 8. 2016
- 2kuriérske službyod 19. 8. 2016
- 3vykonávanie odťahovej službyod 19. 8. 2016
- 4sťahovacie službyod 19. 8. 2016
- 5nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 19. 8. 2016
- 6počítačové službyod 22. 1. 2015
- 7výroba počítačov a kancelárskych strojovod 22. 1. 2015
- 8služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 22. 1. 2015
- 9montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 22. 1. 2015
- 10inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 22. 1. 2015
- 11nakladanie s výsledkami duševnej tvorivej činnosti so súhlasom autoraod 22. 1. 2015
- 12správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 22. 1. 2015
- 13kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 25. 9. 2008
- 14prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 9. 2008
- 15činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 9. 2008
- 16spracovanie a poskytovanie verejne dostupných informáciíod 25. 9. 2008
- 17prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 9. 2008
- 18reklamné a marketingové službyod 25. 9. 2008
- 19prenájom hnuteľných vecíod 25. 9. 2008
- 20administratívne službyod 25. 9. 2008
- 21organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 25. 9. 2008
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 9. 2008
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 9. 2008
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb v rozsahu reklamyod 25. 9. 2008
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44401892
- RÚZ ID
- 707368
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat241 729 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 25. 9. 2008Zmena obchodného mena→ SOELMA, s. r. o.