NIKRA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 15/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (89 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 9. 2008
- Sídlo
- Mäsiarska 15, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža-24,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-9,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-140,5 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -21.81netIncome: -19 484revenue: 89 327prevNetIncome: -9 593
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.46equity: 13 867assets: 214 680
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.54equity: 13 867assets: 214 680
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.17revenueYoY: 21.57validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -24.12netMargin: -21.81ebitda: -21 547revenue: 89 327
Altman Z''-Score-1.25Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.57 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -9.08 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.08 % vs. predchádzajúce -4.87 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.54 % vs. predchádzajúce 82.60 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.42× vs. predchádzajúce 0.37×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -21.81 % vs. predchádzajúca -13.06 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.46 % vs. predchádzajúca 17.40 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -141 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (13867 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 22 % na 89 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -21.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 89 tis. € | 73 tis. € | +21,6 % |
| EBITDA | -22 tis. € | -9 tis. € | −132,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -19 tis. € | -8 tis. € | −132,9 % |
| Čistý zisk | -19 tis. € | -10 tis. € | −103,1 % |
| Aktíva | 215 tis. € | 197 tis. € | +9,1 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 34 tis. € | −59,5 % |
- 24. 9. 2008Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.5%
- Cudzie zdroje93.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 89 tis. € | 215 tis. € | 14 tis. € | -22 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 73 tis. € | 197 tis. € | 34 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 95 tis. € | 189 tis. € | 44 tis. € | -14 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 123 tis. € | 148 tis. € | 58 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 91 tis. € | 143 tis. € | 64 tis. € | -20 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 132 tis. € | 175 tis. € | 84 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 116 tis. € | 162 tis. € | 81 tis. € | 4 tis. € | 711 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 164 tis. € | 126 tis. € | 80 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 87 tis. € | 115 tis. € | 77 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 80 tis. € | 52 tis. € | -41 tis. € | 269 € | -815 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 9. 2008
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44402198
- RÚZ ID
- 731286
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 9. 2008Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat164 137 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 17. 6. 2010Registrácia platcu DPHSK2022699877