Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

GEOZET, s.r.o.

aktívna
Partizánska 700/51, 05801, Poprad
podľa §4, registrácia od 1. 11. 2010
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)209 tis. €
13,7 %vs 2024
Zisk (2025)-547 €
116,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)68 tis. €
0,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)77 %
1,4 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-0.8 %
116,2 %Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 14 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 40/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (209 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 77 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
14. 10. 2008
Sídlo
Partizánska 700/51, 05801, Poprad
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-0,8 %
  • Zadlženosť77 %
  • Kapitálová primeranosť23,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (209 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
40/ 100Slabá
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.262
  • netIncome: -547.00
  • revenue: 208 665
  • prevNetIncome: 3 406
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 23.05
  • equity: 68 151
  • assets: 295 645
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 76.95
  • equity: 68 151
  • assets: 295 645
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 13.24
  • revenueYoY: 13.73
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.219
  • netMargin: -0.262
  • ebitda: 458.00
  • revenue: 208 665
Altman Z''-Score1.01Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.45aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.23aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.01aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.31presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.19 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.19 % vs. predchádzajúce 1.20 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 76.95 % vs. predchádzajúce 75.86 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.71× vs. predchádzajúce 0.64×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.26 % vs. predchádzajúca 1.86 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 23.05 % vs. predchádzajúca 24.14 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 14 % na 209 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 23 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby209 tis. €183 tis. €+13,7 %
EBITDA458 €5 tis. €−91,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)412 €5 tis. €−91,6 %
Čistý zisk-547 €3 tis. €−116,1 %
Aktíva296 tis. €285 tis. €+3,9 %
Vlastné imanie68 tis. €69 tis. €−0,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 14. 10. 2008Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby