SAK plus, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 124 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 2. 2009
- Sídlo
- Majerská cesta 8/A, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža24,9 %
- ROA (návratnosť aktív)20,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,1 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.66netIncome: 155 361revenue: 1 137 489prevNetIncome: -1 372
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.42equity: 329 817assets: 777 465
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.58equity: 329 817assets: 777 465
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.97revenueYoY: 123.51validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 24.86netMargin: 13.66ebitda: 282 810revenue: 1 137 489
Altman Z''-Score5.37Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.77 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.98 % vs. predchádzajúce -0.25 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.58 % vs. predchádzajúce 61.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.46× vs. predchádzajúce 0.95×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.66 % vs. predchádzajúca -0.27 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.42 % vs. predchádzajúca 38.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 124 % na 1.1 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 24.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,1 mil. € | 509 tis. € | +123,5 % |
| EBITDA | 283 tis. € | 67 tis. € | +320,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 255 tis. € | 61 tis. € | +320,0 % |
| Čistý zisk | 155 tis. € | -1 tis. € | +114× |
| Aktíva | 777 tis. € | 538 tis. € | +44,5 % |
| Vlastné imanie | 330 tis. € | 207 tis. € | +59,2 % |
- 26. 2. 2009Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.4%
- Cudzie zdroje57.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,1 mil. € | 777 tis. € | 330 tis. € | 283 tis. € | 155 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 509 tis. € | 538 tis. € | 207 tis. € | 67 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 690 tis. € | 581 tis. € | 229 tis. € | 115 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 574 tis. € | 586 tis. € | 220 tis. € | 121 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 456 tis. € | 468 tis. € | 176 tis. € | 90 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 485 tis. € | 465 tis. € | 162 tis. € | 115 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 392 tis. € | 415 tis. € | 129 tis. € | 69 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 370 tis. € | 407 tis. € | 146 tis. € | 76 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 493 tis. € | 385 tis. € | 123 tis. € | 88 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 380 tis. € | 431 tis. € | 101 tis. € | 50 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 2. 2009
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1montáž, rekonštrukcia, údržba vyhradených elektrických zariadeníod 26. 2. 2009
- 2opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených elektrických zariadení v rozsahu: - technické zariadenia elektrické s napätím do 1000V vrátane bleskozvodov - objekty bez nebezpečenstva výbuchu - objekty s nebezpečenstvom výbuchuod 26. 2. 2009
- 3oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 26. 2. 2009
- 4výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky, počítačov a kancelárskych strojovod 26. 2. 2009
- 5opravy, plnenie a revízie hasiacich prístrojovod 26. 2. 2009
- 6uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 26. 2. 2009
- 7projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 26. 2. 2009
- 8projektrovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 26. 2. 2009
- 9kontrola, opravy a montáž systémov automatického haseniaod 26. 2. 2009
- 10projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 26. 2. 2009
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 2. 2009
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 26. 2. 2009
- 13prenájom hnuteľných vecíod 26. 2. 2009
- 14počítačové službyod 26. 2. 2009
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 2. 2009
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 2. 2009
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 26. 2. 2009
- 18kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 2. 2009
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/44625995
- RÚZ ID
- 748822
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 2. 2009Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat1 137 489 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 3. 2009Registrácia platcu DPHSK2022768605